Aktualności
Wizyta górnika w klasach I
W związku z obchodzonym świętem wszystkich górników czyli Barbórki, 10 grudnia uczniowie z klas I gościli górnika z PGiNG w Barnówku. Nasz gość przybył do nas w galowym mundurze i czapce z pióropuszem. Górnik wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Opowiedział także o procesie powstawania, poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu.
Super prezent mikołajkowy
Dnia 6 grudnia zakończył się ogólnopolski konkurs " Szwecja na sportowo". Jak wiadomo uczniowie klasy 7a wraz z opiekunem Małgorzatą Zalech wzięli w nim udział dedykując pracę konkursową naszemu miastu. Praca zatytułowana "Dębno dla aktywnych" zdobyła trzecie miejsce.
Jesteśmy szczęśliwi i dumni z osiągnięcia. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nas aktywnie wspierali.
II Szkolny Konkurs Recytatorski
5 grudnia w naszej szkole odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-V. Obecnością zaszczycili nas rodzice uczniów oraz wychowawcy, którzy kibicowali swoim uczniom. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury w składzie: pani Katarzyna Kwiatkowska, pani Krystyna Zioła, pani Joanna Łazorczyk, w każdej kategorii wiekowej wyłoniło trzech zwycięzców:
Wystawa kartek i ozdób świątecznych
Serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy kartek i ozdób świątecznych.
8Prace zostały wyeksponowane w czytelni szkolnej oraz na korytarzu przy sali nr 9. Prace wykonali na lekcjach techniki uczniowie z klasy IV - VI.
Monika Kubica
Mikołajkowe szaleństwo trwa …
Tydzień dla klasy II B zaczął się wyjątkowo słodko, a to za sprawą wycieczki do Gorzowa na warsztaty cukiernicze organizowane przez „Babeczki & cukiereczki”. Zajęcia były zorganizowane z okazji Mikołaja. Dzieci na samym początku poznały proces tworzenia karmelu. Następnie obserwowały sposób przygotowania masy karmelowej potrzebnej do wykonania lizaków. Najwięcej frajdy przyniosła jednak możliwość wykonania własnoręcznie lizaka w postaci czapki Mikołaja. W nagrodę za swoje zaangażowanie dzieci otrzymały cukierkowe laski wieszane na choinkę. Uczniowie byli niezwykle podekscytowani. Uśmiech nie schodził z ich twarzy.
Poznajcie "Pana Stopka"!
Czwartoklasiści w ramach lekcji techniki wykonali prace dotyczące znaków drogowych. Każdy uczeń zaprojektował przy użyciu zwykłej drewnianej łyżki "Pana Stopka".
5Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i ciekawymi pomysłami. Te piękne prace można podziwiać na korytarzu szkolnym przy sali nr 7.
"Pokój nastolatka" - makiety
Na lekcjach techniki uczniowie z klasy 6a wykonali makiety przedstawiające pokoje dla nastolatków. Prace można było podziwiać w czytelni szkolnej.
Makiety pokoików spodobały się uczniom, zwłaszcza tym najmłodszym z klas I - III.
Monika Kubica
17
VII POLSKO - NIEMIECKI TURNIEJ SIATKÓWKI
Już po raz siódmy miałam przyjemność zorganizować polsko - niemiecki turniej siatkówki, w którym udział biorą nasi oraz zaprzyjaźnieni uczniowie z partnerskiej szkoły w Strausbergu. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem. Dziękujemy naszym Paniom z obsługi za przygotowanie pysznego poczęstunku, który w mgnieniu oka znikał z talerzy.
„Moje szczęśliwe życie” – w klasie III b
Dnia 6 grudnia Julia i Wiktoria zaprezentowały na spotkaniu czytelniczym w swojej klasie książkę R. Lagercrantz, E. Eriksson pt. „Moje szczęśliwe życie”. Dunia , bohaterka opowiadania, zaczyna naukę w szkole. Obawia się pierwszych dni w nowym środowisku, ponieważ nie zna tam nikogo. Na szczęście poznaje na przerwie dziewczynkę o imieniu Frida. Czy dziewczynki zaprzyjaźnią się?
„Tydzień Patrona Szkoły” w bibliotece szkolnej
W listopadzie z okazji urodzin naszego patrona w szkolnej bibliotece można było obejrzeć wystawkę książek Arkadego Fiedlera oraz gazetkę dotyczącą najważniejszych faktów z życia naszego podróżnika. We współpracy z nauczycielami geografii zostały zorganizowane także „podchody”.
W bibliotece przygotowano jedną ze stacji „podchodów”, którą odwiedzały rywalizujące ze sobą drużyny uczniów z klas szóstych, siódmych i ósmych. Zadaniem uczestników było przeczytać wybrany fragment książki naszego patrona i odpowiedzieć trafnie na pytania. Zadanie wzbudziło wiele emocji, ponieważ należało wykonać je poprawnie i w wyznaczonym czasie.
„Jadzia” Izabelli Klebańskiej w klasie 3a
W listopadzie Julia i Zuzia po raz pierwszy wystąpiły przed swoją klasą, w ramach akcji promującej czytanie książek.
Uczennice wybrały poruszającą serca historię dziewczynki o imieniu Jadzia, której przyszło żyć w czasach II wojny światowej. Rodzice wysyłają Jadzię z jej rodzinnego miasta Łodzi - na wieś - do cioci Bronki. Tam dziewczynka pomaga w pracach przy gospodarstwie. Pewnego pięknego dnia idzie na łąkę wypasać krowę. Nagle na niebie pojawia się bojowy samolot i zaczyna się bombardowanie. Niemiecki pilot strzela do Jadzi i rani ją, ale na szczęście lekko. Tego samego dnia dziewczynka dowiaduje się, że jej tata nie żyje. Cały świat naszej małej bohaterki legł w gruzach.
Avatary w świecie literatury i historii
Projektowanie avatarów to popularna forma pracy na zajęciach lekcyjnych i kołach zainteresowań. Za pomocą aplikacji można stworzyć postacie przypominające własną osobę, postać historyczną, bohatera literackiego, autora dzieła itp.
Do tej pory wykorzystałam avatary do:
- stworzenia bohatera liter
Maraton czytelniczy -pochylamy się nad lekturą "Kamienie na szaniec"
Dnia 5 grudnia 2019 r. zorganizowałam klasowy maraton czytelniczy, podczas którego głośno czytaliśmy książkę A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Uczniowie przyszli na zajęcia w stroju w barwach narodowych. Zadbali o makijaż kibica polskiego i rekwizyty świadczące o przynależności do Polski. Na środku sali znajdowała się wielka flaga narodowa. W ten sposób- z polską książką w dłoniach- eksponowali swój patriotyzm i gorące uczucie do mowy ojczystej.
Dlaczego zdecydowałam się zgłosić projekt do konkursu "Projektanci edukacji"?
Uważam, że warto się dzielić pomysłami, inspirować, podpowiadać. Nauczyciele nie powinni ze sobą konkurować, lecz służyć radą, pomocą, być "skarbnicą pomysłów". Z kolei dla uczniów to okazja do odkrywania swoich talentów, motywator do działania i współpracy, budzenie wiary w siebie i własne możliwości.
Tworzymy autorski słownik środków stylistycznych
Poszukiwałam pomysłu na powtórzenie środków stylistycznych na lekcji języka polskiego.
Zależało mi na tym, aby nie była to tradycyjna metoda podająca ani praca z tekstem poetyckim. Tym razem czytaliśmy definicje zawarte w różnych słownikach oraz wybrane przez nas dzieła polskich poetów.
4Informacje czytaliśmy, analizowaliśmy i przetwarzaliśmy.
Projekt Zabawy Ortopisa i jego kumpli nagrodzony Krajową Odznaką Jakości eTwinning
“Słyszę i zapominam.
Widzę i pamiętam.
Robię i rozumiem.”
KonfucjuszLekcja ortografii nie musi być nudna. Warto, pamiętając o stylach uczenia się, tak zaplanować zadania, aby wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy byli zaangażowani podczas zajęć i jak najwięcej zapamiętali. Ortopis i jego kumple towarzyszyli nam w codziennych zmaganiach z ortografią i interpunkcją. Wraz z nimi poznaliśmy i utrwaliliśmy zasady, oceniliśmy swoje umiejętności, zaplanowaliśmy działania służące pokonaniu słabości.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problemy tej grupy ludzi, głównie na potrzebę integracji i współistnienia z resztą społeczeństwa. Uczniowie z klasy 3 a i 3 b pamiętali w tym dniu o dzieciach z przedszkola i szkoły specjalnej.
"Tydzień z Patronem Szkoły" w Szkole Podstawowej Nr 2 w Dębnie
Każdego roku w listopadzie, w rocznicę urodzin Arkadego Fiedlera, organizowany jest Tydzień Patrona Szkoły. Święto to ma na celu poznanie sylwetki patrona szkoły, szlaku jego podróży oraz twórczości. W okresie tym w naszej szkole organizowane są różne konkursy wiedzy oraz konkursy plastyczne. "Tydzień z Patronem Szkoły" miał na celu poznanie sylwetki patrona szkoły, szlaku jego podróży oraz twórczości.
Konkurs frazeologiczny „Mieć w małym palcu”
Dnia 21 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs frazeologiczny. Do podanych 15 związków frazeologicznych należało dopasować ich definicje. Konkurs skierowany był do szóstoklasistów. Uczestniczyło w nim siedem osób.
Pierwsze miejsce zajął Michał Smagło, zdobywając najwięcej punktów. Wyróżnienie otrzymała także Marta Izak. Aby „Mieć wszystko w małym palcu” należy brać udział w konkursach. To ciekawa forma sprawdzania wiedzy. Zwycięzcom gratulujemy!
Dekoracje świąteczne
Okres przedświąteczny sprzyja nauce wykonywania dekoracji świątecznych. Dzisiaj 2 grudnia uczniowie z klasy 1a oraz 3b pod okiem mamy Maksymiliana i Marcela uczniów SP 2, uczyli się wykonywać gwiazdy z torebek śniadaniowych . Materiały do wykonania ozdoby przyniosła pani Marta Mazurkiewicz, która udzielała kolejnych wskazówek jak wykonać gwiazdę.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 01.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych