• Uczymy się tolerancji

• 24.05.2020 13:15
        • Drogi uczniu/ uczennico!

1. Na początek zastanów się i wpisz, co przychodzi Ci na myśl, kiedy słyszysz słowo "tolerancja”.

2. W tym celu skopiuj link

answergarden.ch/embed/1184549

i wklej na pasku.

3. Wpisz swoje skojarzenia i kliknij "submit". Możesz wpisać dowolną ilość skojarzeń.

Przeczytaj, co wpisali inni. Zwróć uwagę na to, że najczęściej powtarzane słowo jest zapisane największą czcionką.

4. Wypełnij uczciwie ankietę "Czy jesteś tolerancyjny/ tolerancyjna? https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-iT96bufaFOuGXQ4vZ6CxrLQhV4RhOo53ABJQKk9ApKVZBQ/viewform

5. Do jakich wniosków doszedłeś?

Porozmawiaj o tym z najbliższymi.

• Ekologicznie i wesoło

• 24.05.2020 13:20
        • W okresie zdalnego nauczania uczniowie klasy 2 b nie poprzestają na odrabianiu zadań domowych i nauce, ale czas spędzony w domu wykorzystują też w inny i niezwykle ciekawy oraz kreatywny sposób. W ramach zajęć techniki przygotowały ekologiczne stroje i tak powstała kolekcja wiosenna „STROJÓW EKO”. Może wśród nich odkryjemy kogoś, kto dorówna znanym projektantom mody i będzie tworzyć ubrania jak Ewa Minge.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Uzasadniamy, argumentujemy, współtworzymy - patriotyzm w lekturach obowiązkowych

• 20.05.2020 21:47
        • Zaproponowałam uczniom- w ramach powtórek z obowiązkowych  lektur szkolnych- współpracę przy pomocy technologii komputerowej. Każdy uczeń ,w odpowiednim dla siebie czasie, mógł pracować i rozbudowywać wspólną notatkę.

Zadałam uczniom pytanie: W jaki sposób w lekturach obowiązkowych został ukazany patriotyzm?

Uczniowie wpisywali tytuł obowiązkowej lektury szkolnej, jeśli nie było  jej jeszcze na liście.

Następnie wpisywali przykłady, argumenty, refleksje. Swój stosunek do wypowiedzi innych osób oznaczali w następujący sposób:

"+" oznaczamy "za", natomiast "-" przeciw.

Mieli też możliwość polubienia wpisu innej osoby, pokazania, że myślą podobnie.

Taka notatka pomoże napisać wypracowanie klasowe, w której uczniowie wykażą się znajomością utworów.

Polecam taką formę współpracy na zajęcia zdalne.

• Rozwiązujemy rebusy polonistyczne i utrwalamy znajomość pojęć

• 18.05.2020 20:18
        • Zajęcia zdalne stwarzają wiele możliwości. Można wybrać ciekawą metodę lub formę pracy, skorzystać z atrakcyjnej dla uczniów aplikacji.

Klasa 8b rozwiązywała  zagadki polonistyczne.

Rozwiązywała je, korzystając z podpowiedzi swoich bliskich.

Następnie w zeszycie wyjaśniała 10 pojęć ukrytych w rebusach.

Uczniowie mogli  korzystać z dostępu do zasobów internetowych. Jednak musieli pamiętać o tym, aby podać źródło informacji.

Zachęcam pozostałych uczniów naszej szkoły do rozwiązywania zagadek polonistycznych.

• Pokaż, że tęsknisz za światem i wspierasz inne dzieci! Akcja UNICEF

• 14.05.2020 22:32
        • Należymy do  Klubu Szkół UNICEF i od kilku lat bierzemy czynny udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez organizację humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci zwaną UNICEF. Bezinteresownie pomagamy dzieciom chorym, samotnym i cierpiącym. Obecnie ze względu na panującą pandemię koronowirusa wszystkie dzieci na świecie bardzo tęsknią za zdrowym i bezpiecznym światem.

Szkoła skorzystała z pomysłu UNICEF i zainicjowała akcję dla całych rodzin #zostańwdomu, podczas której uczniowie mieli zrobić coś ważnego i wartościowego dla siebie, i świata. Akcja nazywała się: Pokaż, że tęsknisz za światem i wspierasz inne dzieci.

Nasi uczniowie mieli za zadanie narysować na kartce swoją ulubioną zabawkę – mógł to być miś, pluszowa maskotka czy lalka. A może zabawka, którą pamiętali z okresu wczesnego dzieciństwa. Do akcji przystąpili uczniowie z klas  1-5.

Następnie należało przykleić rysunek do szyby w oknie, tak aby każdy przechodzień mógł go zobaczyć. Dzięki temu będzie wiedział, że w tym domu mieszka dziecko, które jest odpowiedzialne i czeka z utęsknieniem na czas, kiedy będzie można swobodnie się bawić na zewnątrz. W ten sposób nasi uczniowie dołączyli do milionów dzieci na świecie!

To było bardzo ciekawe doświadczenie dla uczniów i ich rodzin, a wspaniałe efekty pracy widać na zdjęciach.

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzinom, które zaangażowały się w tę niezwykłą akcję.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Koordynator szkolny Klubu Szkół UNICEF

Monika Kubica