• NASZE LAPBOOKI TEMATYCZNE

• W ramach innowacji pedagogicznej "Chwyć byki za rogi" uczniowie klasy 4a i 5a wykonali  lapbooki ortograficzne. Jakie  zalety ma taka forma pracy? Z pewnością rozwija różne umiejętności (czytanie, pisanie, logiczne myślenie, koncentrację, pomysłowość).

Uczy też organizacji pracy, cierpliwości i systematyczności. Pomaga uporządkować wiedzę oraz zachęca do rozszerzenia wiedzy. Kolorowe lapbooki przyciągają uwagę i sprzyjają zapamiętaniu treści. W naszych  lapbookach ortograficznych gromadziliśmy słowa wokół wybranego tematu, np. sport, taniec, zwierzęta, rośliny. Każde słowo  zawierało trudność ortograficzną. Prace uczniów są kolorowe i dowodzą tego, że nauka zdalna nie musi być realizowana przed monitorem komputera.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniowskich.

• "WIOSNA, ACH TO TY..."

• Uczniowie klasy 2c wykonali swoje pierwsze lapbooki. W sposób obrazowy przedstawili w nich swoją wiedzę o wiośnie. Każde dziecko podeszło do zadania bardzo kreatywnie.

Oprócz informacji zapisanych na karteczkach małych i dużych, znalazły się w nich gry, loteryjki i zadania detektywistyczne ukryte w kopertach i składankach z papieru. Dzięki pomysłowości moich uczniów powstały te ciekawe i piękne prace.
            Wychowawczyni – A. Wierzbicka

• ORTOGRAFICZNY PRZEWODNIK PO DĘBNIE

• Projekt "Chwyć byki za rogi" motywuje uczniów do utrwalenia znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz rozwijania umiejętności komputerowych.

Tym razem uczniowie opracowali  ORTOGRAFICZNY PRZEWODNIK PO SWOIM MIEŚCIE.

W wyniku podjętych działań:

• Uczeń posiada wysoką świadomość językową oraz ma poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługuje.

• Interesuje się kulturą języka, ortografią i interpunkcją.

• Zna zasady pisowni polskiej: reguły ortograficzne oraz zasady interpunkcyjne.

• Pisze poprawnie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym.

• Dokonuje korekty ortograficznej i interpunkcyjnej własnych i cudzych tekstów.

• Samodzielnie uzasadnia pisownię wyrazów.

• Sprawnie i celowo posługuje się słownikiem ortograficznym.

• Korzysta z komputera i Internetu przy rozwiązywaniu problemów związanych z poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną.

• Potrafi samodzielnie organizować efektywną pracę w grupie.

Poniżej prezentuję zadanie projektowe uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie- Ortograficzny przewodnik po Dębnie.