• WSPÓLNIE ŚWIĘTUJMY ŚWIATOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU

• Światowy Dzień Orderu Uśmiechu to wyjątkowy dzień, który ma na celu rozpowszechnianie radości i pozytywnych emocji.
            W piątek, 24 maja 2024 r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie będziemy celebrować wspomniane święto.

Proponujemy następujące aktywności:
            -Stworzenie plakatów promujących pozytywne myślenie i uśmiech. Wywieszenie ich w całej szkole.
            -Zorganizowanie sesji fotograficznej. Uśmiechnięci uczniowie pozują do fotografii. Zdjęcia mogą być następnie wykorzystane do stworzenia albumu lub kolażu.
            -Klasowy konkurs na najzabawniejszy dowcip. Uczniowie mogą podzielić się swoimi ulubionymi dowcipami i odkrywać talenty kabaretowe.
            -Uśmiechnięte kanapki na drugie śniadanie. Uczniowie z różnych owoców i warzyw tworzą uśmiechnięte twarze na kanapkach.
            -Czytanie literatury. Uczniowie czytają fragmenty swoich ulubionych książek lub wierszy, które sprawiają im radość i wywołują uśmiech na twarzy.
            Ponadto uśmiechajmy się do wszystkich,  których napotkamy. Uśmiech jest zaraźliwy i może poprawić nastrój nie tylko Tobie, ale i innym ludziom.
            Każdy uśmiech ma moc rozjaśnienia dnia!

• W ŚWIECIE KOMIKSU

• Współpraca na zajęciach wyrównawczych ma na celu rozwijanie umiejętności uczniów, które mogą być niezbędne do osiągnięcia sukcesu w nauce. Uczniowie uczą się efektywnie komunikować swoje myśli i pomysły, słuchając innych i biorąc udział w konstruktywnych dyskusjach. Tym razem grupa piątoklasistów wspólnie zaprojektowała i wykonała komiks, którego hasłem przewodnim było ,,BEZPIECZEŃSTWO”.

Uczniowie uczyli się, jak wyrażać swoje myśli w sposób jasny i zrozumiały, używając odpowiedniego słownictwa. Prezentowali wydarzenia w logicznej kolejności i swój punkt widzenia. Ustalali, kto i za co będzie odpowiadał. Udzielali sobie porad, sprawdzali pisownię wyrazów. Aktywne słuchanie pomagało im lepiej się zrozumieć i miało wpływ na bardziej efektywną komunikację. Finalnie powstał komiks całkowicie stworzony przez uczniów. Wymagało to od nich  kreatywnego myślenia i wyobraźnii. Uczniowie zdecydowali  o fabule komiksu, stworzyli postacie i określili  ich role w historii. Redagowali dialogi, które zostały wykorzystane, a także ustalali, jakie emocje mają towarzyszyć poszczególnym scenom. Wspólne podejmowanie decyzji pomogło uczniom rozwijać umiejętności takie jak praca zespołowa, komunikacja, krytyczne myślenie i planowanieTworzenie komiksów angażuje wiele różnych umiejętności, takich jak pisanie, rysowanie, planowanie, organizacja myśli, komunikacja i przyczynia się do wszechstronnego rozwoju uczniów.

• POWODZENIA ÓSMOKLASIŚCI!

• Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam, aby w trakcie egzaminu towarzyszyło Wam opanowanie, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Życzymy połamania pióra, optymizmu i wiary we własne siły. Dużo szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy!

Powodzenia! Trzymamy mocno kciuki!

• 41. BIEGI ULICZNE IM. HENRYKA WITKOWSKIEGO - KLASA 4B

• Bieg uliczny dla klas czwartych to nie tylko sportowe zmagania, ale również doskonała okazja do integracji i promowania zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się świetnie, a na ich twarzach malowała się radość i satysfakcja z ukończenia biegu.
            Gratuluję wszystkim młodym biegaczom z klasy 4B za udział i wytrwałość!

Kategoria:
            400 metrów dziewcząt rocznik 2013 (4 klasa SP)
            I miejsce otrzymała Lena Jaździkowska z klasy 4B 🥰 Wspaniały sukces!
            Jestem dumna i życzę dalszych sportowych sukcesów!

Monika Kubica