Aktualności
Innowator Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
W szkole przez cały rok działał Klub Ortograffiti, który realizował projekt ortograficzny pod kierunkiem pani Wioletty Rafałowicz. Opiekun koła otrzymał Certyfikat Innowatora Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w uznaniu za aktywną działalność Klubu Ortograffiti. Założenie Klubu wpłynęło na ożywienie i unowocześnienie działań pomocowych.
Klasy pierwsze z SP 2 meldują wykonanie zadania
Uczniowie klas I zakończyli realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki". Była to innowacja pedagogiczna rozwijająca czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci. W czasie zajęć uczniowie poznali treść wielu lektur i opracowali je w swoich lekturnikach. Ostatni moduł projektu zrealizowali w domu podczas nauczania zdalnego. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie Rodzicom, bez których w obecnej sytuacji trudno byłoby zakończyć to przedsięwzięcie. Za roczną pracę z lekturami każdy uczeń otrzymał od organizatora dyplom, a każda klasa certyfikat. Z projektem żegnamy się pod hasłem:" Dużo czytaj przyjacielu i zachęcaj do tego wielu".
Nauczycielki klas pierwszych
Wydaliśmy listy gończe za bohaterami lektur
List gończy to super pomysł na uzupełnienie charakterystyki bohatera lub integrację zespołu klasowego. Może inspirować do dyskusji o bohaterze, motywować do argumentowania, pomagać w ocenianiu postaci. Na lekcji języka polskiego list gończy może być elementem karty pracy, może ilustrować tekst literacki, może być formą oceny bohatera, a nawet może być elementem lapbooka. Uczniowie klasy 8b stali się specjalistami od wybranej postaci literackiej.
Muzealne selfie
Z okazji Dnia Dziecka zaprosiłam uczniów do ciekawej aktywności, podczas której poznawali zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie i wykonywali nietypowe selfie. Wykorzystywali w tym celu aplikację mobilną do remiksowania zbiorów muzealnych. Pozwala ona na kreatywne stworzenie kolażu z własnego zdjęcia lub selfie i portretu z kolekcji Muzeum.
UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!
Prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy autobusów szkolnych w dniach 16-18 czerwca 2020r.
Oborzany - SP2 Dębno
16.06.2020r.
odjazd 7.50
odwóz 12.35
17.06.2020r.
odjazd 7.50
odwóz 12.20
18.06.2020r.
odjazd 7.50
odwóz 12.20
Dom moich marzeń
Dzień dziecka to czas, kiedy dzieci puszczają wodze fantazji i zaczynają bardziej otwarcie mówić o swoich marzeniach. Tak tez się stało wśród uczniów klasy II b. Dzieci wśród swoich największych marzeń wymieniły dom, w którym chciałyby mieszkać i który mogłyby urządzić po swojemu. Stąd zrodził się pomysł na wykonanie pracy pt. „Dom moich marzeń”.
Wyruszamy w podróż z Doktorem Dolittle i jego zwierzętami
Praca z lekturą „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” dostarczyła nam wielu wrażeń. Mieliśmy dobre do niej przygotowanie, bo oprócz tekstu lektury pamiętaliśmy spektakl teatralny w którym uczestniczyliśmy. Dla lepszych wrażeń zaprosiliśmy egzotyczne zwierzęta do swojego domu. Zdjęcia ze zwierzętami bardzo nam się spodobały. Na technice wykonaliśmy statki, którymi wyruszyliśmy w podroż do Afryki.
Kim chciałbym zostać w przyszłości?
W ramach lekcji informatyki uczniowie klas 1-3 rozwiązywali zadania na wirtualnej karcie pracy. Karta pracy dotyczyła zawodów ludzi, którzy udzielają pomocy poszkodowanym i potrzebującym. Następnie zaproponowałam uczniom narysowanie o czym marzą i kim oni chcieliby zostać w przyszłości, gdzie widzą siebie jako dorosłego.
Uczennica naszej szkoły z wizytą w Urzędzie
Z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki zaprosił uczennicę klasy 3b wraz z rodzicami do Urzędu. Naomi wspólnie z Burmistrzem przeczytała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Mogła też jako przedstawiciel najmłodszego pokolenia mieszkańców wypowiedzieć się na temat: jakie zmiany chciałaby wprowadzić w naszym mieście. Odpowiedziała również na pytania Burmistrza dotyczące dzieci. Naomi była dumna, gdyż miała okazję siedzieć na fotelu Burmistrza oraz miała założony łańcuch będący symbolem włodarza miasta. Po spotkaniu otrzymała upominki upamiętniające wizytę w Urzędzie a Pan Burmistrz z ciekawością zapytał ile z wymienionych przez Naomi spraw uda mu się zrealizować. Czekamy z niecierpliwością do następnego Dnia Dziecka.
Dzień Mamy na informatyce
W ramach lekcji informatyki uczniowie z klas 1-3 poznali darmowe programy graficzne, a także ćwiczyli pisanie na klawiaturze. Tym razem z okazji święta Dnia Matki wykonali portrety swoich mam. Powstały też rysunki z prezentami oraz krótkie notatki z informacją za co kochają swoją mamę.
Monika Kubica
Mama w moich oczach
Święto Mamy to dzień, w którym wszystkie dzieci starają się, aby ich mamy poczuły się szczególnie wyjątkowe i kochane. Uczniowie klasy 2 b, chcąc wyrazić swoją wdzięczność za trud w wychowaniu oraz bezgraniczną miłość postanowiły zorganizować wystawę prac plastycznych oraz napisać wiersze o swoich mamach.
Sukces Agaty
W maju odbył się konkurs poetycki „Wiersz o kwarantannie” organizowany przez Burmistrza Dębna. Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych z terenu miasta i gminy Dębno. Uczestnicy Konkursu mieli za zadanie napisać tekst poetycki związany tematycznie z czasem epidemii, kwarantanny, koronawirusa.
Czy uczniowie mogą być autorami inwokacji?
Inwokacja to rozbudowana apostrofa otwierająca utwór literacki, w której zwykle autor zwraca się do muzy, bóstwa lub duchowego patrona z prośbą o natchnienie, pomoc w tworzeniu dzieła.
Po omówieniu epopei narodowej "Pan Tadeusz" zaproponowałam uczniom zadanie polegające na zredagowaniu własnej inwokacji i zilustrowaniu inwokacji rozpoczynającej "Pana Tadeusza".
Dyplom dla Szkolnego Klubu Ortograffiti
W bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie działał Szkolny Klub Ortograffiti, prowadzony przez panią Wiolettę Rafałowicz. Do Klubu należeli uczniowie, którzy uczęszczali na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego oraz wszyscy chętni. Pracowaliśmy w oparciu o Metodę Ortograffiti oraz realizowaliśmy zadania projektowe. Dzięki temu szkoła zapewniła profesjonalną pomoc uczniom z trudnościami w uczeniu się, realizowała zadania wymagane przez MEN, a także budowała relacje między wszystkimi członkami społeczności szkolnej. Uczniowie osiągali lepsze wyniki w nauce i pokonywali trudności w uczeniu się. Na zakończenie otrzymali dyplom, który prezentujemy z dumą na stronie naszej szkoły.
Zwrot podręczników i książek do biblioteki
Od 01 czerwca br.uruchamiamy bibliotekę szkolną, w związku z powyższym prosimy zapoznać się z jej regulaminem i harmonogramem.
Regulamin-zwrotu-podrecznikow-i-ksiazek-do-biblioteki
Komunikat
Przypominamy, że od 25 maja br. zostały przywrócone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz uruchomiono konsultacje dla uczniów klas ósmych. Od 1 czerwca br. ruszają konsultacje dla uczniów klas 4-7. Harmonogram konsultacji znajduje się w zakładce COVID-19 (KONSULTACJE DLA UCZNIÓW).
Koszyk pełen kwiatów dla mojej Mamy
Z okazji Dnia Matki uczniowie klas 4-6 w ramach lekcji techniki przygotowali dla swoich Mam niezwykłe prezenty. Prezenty te były własnoręcznie wykonane i ozdobione różnymi elementami. Prace są śliczne, widać, jak bardzo się starali. Uczniowie mogli wykonać pracę wg szablonu, ale mieli też możliwość przedstawienia swojego pomysłu. I z tej opcji skorzystało bardzo wielu uczniów. Uczniowie wykazali się kreatywnością i bardzo ciekawymi rozwiązaniami.
Zapraszam do obejrzenia prac.
Monika Kubica
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 01.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych