Strona główna
Aktualności
Zabierz głos w zdalnej dyskusji na temat: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice!
Bezpieczeństwo w sieci jest priorytetowe, choćby ze względu na zdalne nauczanie i ograniczone wychodzenie z domu. Uczniowie spędzają mnóstwo czasu w sieci. Warto więc przypomnieć zasady netykiety i bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Zapraszam do zdalnej dyskusji na temat: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Aby zabrać głos, skopiuj adres www. menti.com, wklej w pasku przeglądarki i wpisz kod: 573746. Twoja wypowiedź musi być ograniczona do 250 znaków.
Mamy Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon”
Pod koniec listopada chętni uczniowie klas I - III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon" z przedmiotów: matematyka oraz język angielski. Do konkursu przystąpiło: 12 uczniów z klas pierwszych, 27 uczniów z klas drugich, 8 uczniów z klas trzecich. A oto uczniowie, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników w Polsce:
Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe 2020/2021
Jak co roku nasi uczniowie brali udział w etapie rejonowym konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego zakwalifikowali się:
Franciszek Słowiński - geografia, fizyka
(opiekunowie: p.Dorota Podbereska, p.Katarzyna Ciołek)
Procedura organizacji zajęć klas 1-3
UWAGA!!!
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.
PROCEDURA_ORGANIZACJI_ZAJEC_KLAS_I-III.pdf
Akcja Razem na Święta! Uczniowie I - III
Uczniowie z klas I-III wraz z rodzinami włączyli się do akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia – organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej- jest pomoc innym zwłaszcza w obecnym trudnym czasie. W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie wraz wychowawcami:
100• przekazali własnoręcznie wykonane pierniczkowe upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia
Podróż w czasie
Uczniowie klasy 3b w ramach lekcji techniki wykonali choinkowe ozdoby. Jedną z nich były łańcuchy jakie robili ich rodzice i dziadkowie. Przy wykonywaniu pracy dzieci dzieliły się wspomnieniami i doświadczeniami jakie wiążą się że świętami Bożego Narodzenia.
9Uczniowie klasy 3b w ramach lekcji techniki wykonali choinkowe ozdoby. Jedną z nich były łańcuchy jakie robili ich rodzice i dziadkowie.
Tradycje Bożego Narodzenia na kartach pocztowych
W naszej szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny na kartkę świąteczną, której treścią były tradycje związane z Bożym narodzeniem obchodzone w Polsce. Celem konkursu było zaproszenie uczniów do zapoznania się z symboliką i tradycjami obchodów tych pięknych świąt w naszym kraju. Najważniejszy był ten duch Bożego Narodzenia, głęboko zakorzeniona chrześcijańska tradycja oraz samodzielność wykonywanych przez uczniów prac.
Grudniowe wyzwanie logopedyczne
Regularny trening to bardzo ważna sprawa, codzienne ćwiczenia przyniosą oczekiwane efekty. Każdego dnia poświęcamy pięć minut, żeby trenować buzię i język. Ćwiczymy nawet w niedzielę. Swój niedzielny trening prezentują Szymon i Michał. Wykonują bardzo pożyteczne dla języka ćwiczenie – wycieraczki. Opis ćwiczenia w filmiku. Sprawdźcie na sobie, starajcie się nie ruszać brodą.
Magda Łączkowska
Lektura Magiczne drzewo. Czerwone krzesło na kartach albumów uczniowskich
Podczas lekcji zdalnych angażuję uczniów do aktywności z wykorzystaniem technologii komputerowej. Klasa 4 nauczyła się obsługi tablicy Jamboard, dzięki temu pracujemy metodą projektu, np. przy omawianiu lektur szkolnych. Obsługa Jamboard jest intuicyjna. Do wyświetlacza zostały dołączone 2 pisaki oraz gumka do wycierania. Tablica umożliwia współpracę wielu osób w czasie rzeczywistym. Wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie i nic nie zniknie. Nie trzeba się już o to martwić. Ponadto Jamboard rozpoznaje pismo ręczne i kształty, umożliwia współpracę ze smartphonami i tabletami, a także zapisuje się w chmurze. Zobaczcie, jak prezentują się wybrane karty do lektury "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło", utworzone na wspomnianej tablicy.
Po lekturze Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa
W projekcie czytelniczym "Lektury szkolne na poważnie i z przymrużeniem oka" uczestniczy klasa 5. Podczas zdalnych lekcji języka polskiego uczniowie stworzyli tablice informacyjne, które prezentuję w poniższej książeczce elektronicznej. Do stworzenia tablic wykorzystaliśmy Jamboard znajdujący się na dysku google.
Ćwiczenia buzi i języka Niedługo święta.
Już 18 dzień naszego grudniowego wyzwania. Uczniowie codziennie wykonują ćwiczenia z kalendarza logopedycznego (do pobrania z Classroom). Dzisiaj swój trening buzi i języka przedstawia Antek. Uczeń prezentuje ćwiczenia, które wielokrotnie powtarzane sprawią, że nasz język będzie sprawnie unosić się do góry, czyli będzie się pionizował.
Rozrywka umysłowa przed Świętami Bożego Narodzenia
Lekcje przed świętami przypominają o polskich tradycjach, koncentrują się na budowaniu relacji, przebiegają w świątecznej atmosferze. Szkolny Klub Ortograffiti przygotował dla swoich kolegów i koleżanek krzyżówkę i wykreślankę. Zapraszamy do korzystania z przygotowanych materiałów.
Wioletta Rafałowicz
Ortograficzne chmury wyrazowe
Nauka ortografii koncentruje się na czytaniu i zapisywaniu. Jak więc podczas nauki zdalnej uczyć ortografii? Bardzo popularne są dyktanda online, rebusy, teksty z lukami. Zaproponowałam uczniom tworzenie kolorowych chmur wyrazowych. Uczniowie gromadzili wyrazy o określonej trudności ortograficznej. Aby nie popełniać błędów, mogli sprawdzać pisownię wyrazów w słowniku ortograficznym.
Czy wiecie z ilu mięśni składa się język?
Ta mała część naszego ciała złożona jest aż z ośmiu mięśni! Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z Waszym językiem, kiedy nie jecie, nie pijecie i nic nie mówicie? Wasz język przyjmuje wtedy pozycję, którą nazywamy pozycją spoczynkową - język ułożony swobodnie w jamie ustnej powinien dotykać czubkiem górnego wałka dziąsłowego. Sprawdźcie, czy Wasz język jest na górze. Odpowiednia pozycja spoczynkowa języka, jest bardzo ważna.
Konkurs Kolęd
W naszej szkole, jak co roku zadbaliśmy o kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Dnia 10 grudnia odbył się Konkurs Kolęd, oczywiście w formie innej niż zazwyczaj. Zmuszenie sytuacją korzystaliśmy z łącz internetowych. Dzieci korzystały z platformy "Meet" wykonując kolędy i pastorałki a komisja słuchała i oceniała wykonawców. Ocenie podlegał nie tylko śpiew uczniów ale również ich stroje świąteczny wystrój wnętrza. Po naradzie wyłoniono zwycięzców oraz osoby wyróżnione. Zapraszamy do obejrzenia występów uczniów na naszym szkolnym Facebook-u.
Modele rowerów
Głównym celem techniki jest kształcenie kreatywności uczniów oraz realizacja prostych projektów opartych na przetwarzaniu różnych materiałów przy użyciu odpowiednich narzędzi i urządzeń. Na lekcji techniki czwartoklasiści wykonali według własnych pomysłów modele rowerów. Mogli użyć dowolnych materiałów. Dzięki temu, że nie narzuciłam im własnego pomysłu, uczniowie mogli rozwinąć swoje skrzydła i pokazali własne pomysły. Każda wykonana praca jest inna i każda jest piękna. Myślę, że przy projektowaniu tych modeli uczniowie bardzo dobrze się bawili, co widać na poniższych zdjęciach. Zapraszam do obejrzenia ich prac.
Monika Kubica
Zastanawiamy się, dlaczego należy znać ortografię
Ortografia jest piętą achillesową wielu ludzi. Warto jednak nie szczędzić wysiłków, aby pokonać swój słaby punkt. Uczniowie biorący udział w projekcie "Chwyć "BYKI" za rogi" zastanawiali się, jakich argumentów użyć, aby przekonać uczniów do nauki ortografii. Zmagania z ortografią kształtują nasz charakter i rozwijają pozytywne cechy charakteru.
Kto przynosi świąteczne prezenty? Zaproszenie do Akcji MEN Razem na Święta!
Kochani Uczniowie,
każdego roku nasza szkoła aktywnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych. Wspólnie wyjeżdżamy do schroniska dla bezdomnych zwierząt, pomagamy dzieciom w Afryce, bierzemy udział w akcjach UNICEF, zbieramy przybory szkolne dla dzieci mieszkających poza granicami Polski. W tym roku szkolnym pandemia znowu zmieniła nasze plany, ale nie ma nic straconego!
Grudniowe wyzwanie logopedyczne
1 grudnia uczniowie biorący udział w zajęciach logopedycznych rozpoczęli grudniowe wyzwanie – realizację zadań z kalendarza logopedycznego. Dzięki kalendarzowi dzieci odliczają czas do świąt oraz codziennie wykonują jedno ćwiczenie warg, policzków lub języka.
W terapii logopedycznej codzienny trening jest bardzo ważny. Do poprawnej i wyraźnej mowy potrzebujemy sprawnych warg, policzków oraz silnego języka. Częste ćwiczenia usprawnią buzię, tak jak ćwiczenia fizyczne usprawniają nasze ciało. Swój kalendarz pokaże Liwia, następnie zaprezentuje ćwiczenie warg.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych