• HISTORIA MOICH OKULARÓW

• 14.03.2023 20:06
        • Kiedy założyłem/-am okulary, maki zrobiły się bardziej czerwone, a niebo bardziej niebieskie.
          Nasza szkolna akcja miała na celu wspieranie wszystkich, którzy noszą okulary, ale także otworzenie oczu na problemy nasze, osobiste oraz bliskich z otoczenia.
          Z tego powodu zadaliśmy społeczności szkolnej następujące pytania:
          O swoich przygodach związanych z okularami napisały uczennice klasy 4b: Adrianna, Julia oraz Hania.
          Wszystkich zapraszamy do lektury, a autorkom gratulujemy i czekamy na kolejne utwory poetyckie.
          Niech świat, który oglądamy przez okulary, będzie piękny i bezpieczny!
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • OCZY SZEROKO OTWARTE NIE TYLKO W DZIEŃ OKULARNIKA

• 14.03.2023 19:58
        • W pierwszych dniach  marca 2023 roku  w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie po raz kolejny wzięliśmy  udział w aktywnościach  z okazji Dnia Okularnika/ Okularnicy. Nasza szkolna akcja ma na celu wspieranie wszystkich, którzy noszą okulary, ale także otworzenie oczu na problemy nasze, osobiste oraz bliskich z otoczenia. Aktywności zostały przyjęte przez uczniów entuzjastycznie. Dzień zakończyliśmy refleksjami.
          Dzięki Dniu Okularnika/ Okularnicy:
          ,,rozumiem, że nie wolno obrażać/ poniżać tych, którzy noszą okulary”,
          ,,wiem, że nie trzeba się przejmować opinią innych na temat naszego wyglądu”,
          ,,nie muszę się bać nosić okulary”,
          ,,nie wstydzę się nosić okularów, które sobie wybrałam”.
          Teraz zrozumiałem/-am, że:
          ,,trzeba nosić okulary codziennie, aby nie zepsuć sobie wzroku bardziej”,
          ,,nie wolno się śmiać z osób, które noszą okulary”,
          ,,osoby noszące okulary nie mają łatwego życia, np. muszą je czyścić specjalnymi szmatkami”,
          ,,nie można obrażać tych, którzy noszą okulary”,
          ,,o okulary trzeba dbać i szanować je”.
          Z pewnością
          ,,nikt nie powinien się wstydzić nosić okulary, ponieważ one dodają urody, a nie oszpecają”,
          ,,będę uważać na posiadaczy okularów, aby ich okulary nie uległy uszkodzeniu, bo to bardzo drogi przedmiot”.
          Pamiętajmy, że okulary przede wszystkim poprawiają poziom i jakość widzenia.
          Nośmy je i dbajmy o nie, a świat wokół będzie piękniejszy i wyraźniejszy.
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • JESTEM OKULARNIKIEM/ OKULARNICĄ I NIE WSTYDZĘ SIĘ TEGO

• 06.02.2023 16:42
        • 16 marca 2023 roku  w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie po raz kolejny weźmiemy udział w aktywnościach  z okazji Dnia Okularnika/ Okularnicy. Nasza szkolna akcja ma na celu wspieranie wszystkich, którzy noszą okulary, ale także otworzenie oczu na problemy nasze, osobiste oraz bliskich z otoczenia. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w następujących aktywnościach:
          1. Konkurs poetycki na poważnie i z przymrużeniem oka
          Drodzy uczniowie! Czy zdarzyło się Wam, tak jak PANU HILAREMU szukać okularów? A może trudno Wam zaakceptować fakt, że okulary są Waszym atrybutem? Napiszcie wiersz o swoich rozterkach, w którym wyrazicie własne emocje.
          2. Selfie
          Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele! Zapraszam Was do zabawy z telefonem komórkowym. Wykonajcie selfie, na którym jesteście użytkownikami okularów - tych prawdziwych, korygujących wadę wzroku, jak i wykonanych własnoręcznie na potrzeby szkolnej akcji. Przedstawcie na fotografii samych siebie. Z nadesłanych zdjęć zaprojektujemy chmury zdjęciowe, które z pewnością pomogą zaakceptować nielubiane okulary na naszym nosie. Zadanie możecie wykonać indywidualnie lub w grupach.
          Więcej informacji  znajdziecie na zdjęciach oraz pod poniższym linkiem.

Link
          Zapraszam.