• POZNAJCIE NASZE PASJE

• 24.04.2024 19:05
        • Rozmowy o pasjach uczniów na lekcjach wychowawczych są niezwykle ważne. Pozwalają na lepsze zrozumienie uczniów, budują zaufanie i sprzyjają rozwojowi umiejętności. Dodatkowo, zwiększają motywację do nauki i wspierają zdrowie psychiczne uczniów. Każda pasja jest unikalna i warto ją docenić, aby stworzyć pozytywne i wspierające środowisko edukacyjne.
          Uczennice z klasy 5b na lekcji wychowawczej opowiedziały o swojej miłości do koni, radości z obcowania z nimi, dbania o zwierzęta oraz jeździe na koniach. Kiedy uczniowie mają możliwość dzielenia się swoimi pasjami na lekcjach wychowawczych, czują, że są doceniani i zrozumiani.  Może to również pomóc innym uczniom zrozumieć i docenić różnorodność zainteresowań w ich klasie i  prowadzić do większej tolerancji i szacunku dla innych. Dzielenie się pasjami pomaga uczniom rozwijać umiejętności komunikacyjne i budować pewność siebie, rozwijać umiejętności interpersonalne, takie jak słuchanie i empatia. Rozmowy o pasjach pomagają uczniom radzić sobie ze stresem i napięciem, promując pozytywne samopoczucie i zdrowie psychiczne. Podsumowując, rozmowy o pasjach uczniów na lekcjach wychowawczych są niezwykle wartościowe. Przyczyniają się do tworzenia pozytywnego i wspierającego środowiska edukacyjnego, które docenia unikalne talenty i pasje każdego ucznia.
          Pamiętajmy, że inwestycja w zrozumienie i docenienie pasji naszych uczniów to inwestycja w ich przyszłość.

• WARSZTATY PROJEKTOWANIA BIŻUTERII

• 17.04.2024 19:30
        • Warsztaty tworzenia biżuterii łączą w sobie zajęcia kreatywne, ale także czas praktycznego rzemiosła. Kto wie, może ktoś z uczniów właśnie w przyszłości będzie chciał projektować biżuterię zawodowo? Tworzenia biżuterii według własnego pomysłu to idealna przestrzeń, żeby dać popis swojej kreatywności. Jeśli czas projektowania pozwoli skupić się na detalach, produkt, który wyjdzie spod ludzkiej ręki, będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Na warsztatach w klasie 5b powstały oryginalne bransoletki i kolczyki. Instruktaż przeprowadziły: Hania, Malwina, Natalia i Amelia. Dziewczęta zadbały o potrzebne materiały i narzędzia. Zademonstrowały kolejne etapy pracy i udzielały praktycznych porad. Zajęcia, podczas których uczniowie uczą się wykonywania biżuterii, z pewnością rozwijają ich kreatywność i uczą cierpliwości, dokładności i panowania nad swoimi emocjami. Ponadto zajęcia rękodzielnicze pozwolą wyrazić siebie i własne emocje, kształtują charakter oraz uczą łączenia i dobierania różnych elementów pozornie do siebie niepasujących, a w efekcie dających niesamowite wrażenie. Warsztaty robienia biżuterii to nie tylko doskonała okazja do nauki, ale także świetny sposób na spędzenie czasu. Dzięki dostępowi do różnych narzędzi i materiałów, takich jak koraliki, żyłki uczniowie mieli okazję eksperymentować i tworzyć własne projekty. Po zakończeniu warsztatów każdy został właścicielem własnoręcznie wykonanego dzieła, które stanowi piękną i wyjątkową pamiątkę.
        • DZIEŃ WIOSNY TO DZIEŃ RADOSNY

• 11.04.2024 18:50
        • 21 marca 2024 roku klasa 5b  radośnie powitała wiosnę. Dzień ten ubarwiliśmy oryginalnymi fryzurami, niestandardowymi lekcjami oraz muzyką i zabawami w trakcie przerw. Chętni uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w zaprojektowanym przez siebie stroju, inni ubrali się zgodnie z ustalonym kluczem. W szkole dominowały kolory: żółty, różowy, fioletowy, beżowy, czerwony, niebieski, pomarańczowy i biały. Lekcje przebiegały w swobodnej atmosferze, a nauka miała charakter zabawowy i rozwijający uzdolnienia. Uczniowie wykonali portret PANI WIOSNY. Podczas przerw brali udział w animacjach przygotowanych przez samorząd uczniowski i nauczycieli. Na korytarzach szkolnych bawiliśmy się i i słuchaliśmy muzyki. Na boisku szkolnym podczas  każdej przerwy uczniowie korzystali z uciech,  korzystając z  możliwości, jaką daje duża skakanka i grali w piłkę.
          Czas ten wykorzystaliśmy przede wszystkim  na integrację klasy.
        • PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY KULINARNE

• 13.03.2024 18:28
        • 12 marca 2024 r. klasa 5b wzięła udział w warsztatach kulinarnych, podczas których formowała z ciasta drożdżowego zajączki wielkanocne. Warsztaty prowadziła mama Michała- pani Sylwia, której dziękujemy za instruktaż, cierpliwość i poświęcony czas. Uczniowie podzielili się na grupy zadaniowe. Zadbali o czystość swojego stanowiska pracy. Wysłuchali instruktażu przygotowania ciasta drożdżowego, a następnie zabrali się za przygotowanie wałeczków z ciasta, z których formowali zajączka. Do ozdabiania użyli pieprzu w ziarnkach, maku, sezamu i słonecznika. Wykazywali się przy tym kreatywnością i cierpliwością. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem bliższych koleżeńskich relacji między uczniami. Uczniowie z zajęć wychodzili  bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce, jeszcze przed Wielkanocą, jak  przygotować w domu wielkanocnego zajączka.
          Jutro będziemy je kosztować, a także zabierzemy do domu rodzinnego, aby obdarować nimi najbliższych.
        • DZIEŃ KOBIET PEŁEN SMAKOŁYKÓW I UPOMINKÓW

• 11.03.2024 20:36
        • 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Uczniowie klasy 5b postanowili uczcić to święto w niezwykle smaczny sposób – zaskoczyli dziewczęta, przygotowując dla nich wyjątkowe upominki. Ale to nie wszystko! Razem zjedliśmy zamówione wcześniej, niezwykle pachnące pizze, a potem integrowaliśmy się przy wspólnych aktywnościach. Był to dzień pełen radości i śmiechu, który z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Wspólne świętowanie Dnia Kobiet pokazało, jak ważna jest w naszej klasie atmosfera wzajemnego szacunku i dobrej zabawy.
          Dziękujemy chłopcom za ich kreatywność i zaangażowanie w przygotowanie niespodzianek.