• Zuzia wygrała z Ortopisem

• W dniach 1-2. 10. 2020 r. chętni uczniowie z  klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym “Zagraj z Ortopisem”. W związku z pandemią konkurs miał formę quizu, który uczniowie rozwiązywali przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. 17 śmiałków stanęło do pojedynku ortograficznego z Ortopisem. Nie był on łatwy, bo trzeba było odpowiedzieć na 65 pytań. Zwyciężyła uczennica klasy 4a- Zuzanna Świtek, która rozwiązała test bezbłędnie i w najszybszym tempie. Gratulujemy zwyciężczyni.

• Językowe zmagania dla ambitnych uczniów i uczennic

• Rozpoczynamy realizację projektu eTwinning, który zakłada popularyzację wiedzy na temat języka polskiego. Jego celem jest promowanie języka ojczystego, przy jednoczesnym podkreślaniu znaczenia różnorodności językowej i kulturowej oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się. Do naszego projektu zaprosiliśmy szkoły z całej Polski. Dzięki stwarzaniu uczniom sposobności do zaangażowania emocjonalnego i nauki  projekt stanowi okazję do poszerzania wiedzy, przyjaznego współzawodnictwa, nabywania umiejętności wyboru właściwej strategii pracy w grupie i wykazania się pomysłowością.

Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań.

• EMOCJA

• To tytuł międzynarodowego projektu edukacyjnego - innowacji pedagogicznej. Uczestniczą  w nim uczniowie klas drugich. Celem projektu jest rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie i swoje możliwości, kształtowanie postaw społecznych, empatii, szacunku wobec innych oraz zrozumienia emocji i uczuć innych osób. Składa się on z pięciu modułów: kreatywność, wyobraźnia, moc słów, empatia, odwaga. Obecnie zakończyliśmy pracę nad pierwszym modułem.

Wykonując szereg różnych zadań, nasi uczniowie uwierzyli w swoją kreatywność. Byli bardzo twórczy i pomysłowi. Nauczyli się również kilku zwrotów w języku migowym. Dowodem na to niech będą te oto fotorelacje.

A. Czerniawska, J. Bałko, A. Wierzbicka

• "Kredkobranie" - podsumowanie akcji charytatywnej

• Serdecznie dziękuję za udział w akcji charytatywnej "Kredkobranie". Bardzo się cieszę, że w naszej szkole nie zabrakło dzieci, które pragną bezinteresownie pomagać.

"Kredkobranie" to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych zbierane były w całej Polsce od sierpnia do września bieżącego roku. W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Ignatianum, akcję koordynuje Pan Tomasz Konturek. Kredkobranie jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA pod numerem 2019/3386/OR. Akcję rekomendowało Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Postanowiłam włączyć naszą szkołę do akcji. Mimo krótkiego czasu udało nam się zebrać mnóstwo darów. Zebraliśmy aż 5 kartonów, ważących razem ok. 100 kg.

Lista Darczyńców
            klasa 1a Liwia Kopaszewska, Nadia Wilczyńska, Aleksandra Bałko, Amelia Blachowska, Michał Stefanowicz, Michał Świetlicki, Dominik Taraciński;
            klasa 1b Maksymilian Psiuk, Weronika Machij;
            klasa 2a Wiktoria Poźniak, Maciej Karasewicz, Lena Gulińska, Hanna Madera;
            klasa 2b Adrianna Zając, Julia Barchanowicz, Nina Bąk, Aleksander Fryntkowski, Michał Furman, Amelia Głaz, Klaudia Jaworska, Hanna Niparko, Amelia Rakoczy;
            klasa 2c Jan Wydra, Barbara Buko, Szymon Stefanowicz, Lena Grzebalska, Marta Zubala, Antoni Kula, Oliwia Palczak, Justyna Lesiuk;
            klasa 3b Bartosz Wierzbicki, Jakub Nowak, Antonina Witkowska, Kinga Wawruszczak, Hanna Dżon, Julia Świetlicka, Marcelina Kopka, Maciej Sawulak;
            klasa 4a Miłosz Wojniłowicz, Lena Gałan, Natalia Raczykowska, Lena Bladyniec, Lena Grzybek, Filip Lizak;
            klasa 4b Dawid Wolański;
            klasa 5a Olaf Grabowski, Jan Jarema, Ignacy Guzek, Aleksander Rozenblut;