• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY RACHU CIACHU

• W czwartek 26 października o godzinie 15.30 odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego RACHU CIACHU dla uczniów klas czwartych. Do konkursu zgłosiło się czternastu śmiałków, którzy chcieli spróbować swoich sił. Byli to uczniowie z klasy 4a i 4b.

Konkurs miał formę testu i obejmował wiadomości oraz umiejętności z działu: Liczby i działania. W czasie 35 minut uczniowie musieli rozwiązać 23 zadania.
            Kto zostanie zwycięzcą? Wyniki niebawem, pewne jest to, że wygra najszybszy z najlepszym wynikiem.
            Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękuję za sympatyczną atmosferę  i mile spędzony czas.

Organizator konkursu: Monika Kubica

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

• W świetlicy szkolnej odbyły się III Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców dla klas I-VIII. Wzięły w nich udział 4 dziewczęta oraz 18 chłopców. W ramach rozgrywek chłopców odbyły się eliminacje w wyniku, których przegrywający zawodnik odpadał z mistrzostw. Następnie rozegrano półfinały oraz finały.
            Dziewczęta gry systemem „każdy z każdym”.
            Nagrody otrzymał każdy uczeń, który uczestniczył w zawodach. Ponadto pierwsza trójka otrzymała medale. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Magdalena Umińska.

Finansowo wsparła nas Rada Rodziców. Za co bardzo dziękujemy.
            Klasyfikacja końcowa chłopców:
            1 miejsce - Jakub Zornig – kl. VII b
            2 miejsce – Antoni Malec – kl. VI a
            3 miejsca – Antoni Kula – kl. V c
            4 miejsce – Maciej Sawulak – kl. VI b
            Miejsca od 5 do 8 :
            • Paweł Kunisz – kl. VI a
            • Filip Wieczorek – kl. V c
            • Alan Kapinus – kl. III a
            • Alexander Urbanowski – kl. III a
            Ponadto udział wzięli następujący uczniowie :
            • Filip Dul – kl. IV b
            • Oliwier Kopaniecki – kl. II b
            • Maksymilian Mazurkiewicz – kl. VII b
            • Wojciech Dranczarek – kl. V c
            • Michał Stojanowski – kl. V b
            • Filip Pacholczyk – kl. II b
            • Jakub Sumera – kl. VII b
            • Antoni Kruszak – kl. II b
            • Marcel Myśko – kl. VII b
            • Maksymilian Psiuk – kl. IV a
            Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
            1 miejsce - Pola Piotrowska – kl. VI b
            2 miejsce - Nikola Marciniak – kl. VI a
            3 miejsca – Lena Budnik – kl. II b
            4 miejsce – Lara Serafin – kl. II b
            Organizator zawodów:
            Waldemar Pożarycki

• PRZEDSTAWIAMY TREŚĆ LEKTURY ,,KATARYNKA” W FORMIE KOMIKSU

• Klasa 5b na lekcji języka polskiego projektowała autorskie komiksy powstałe na kanwie lektury ,,Katarynka”. Tworzenie komiksu to fascynująca przygoda, dostępna dla każdego. Wystarczy kartka papieru, kredki i... wyobraźnia pozwalająca na wykreowanie postaci, którą uczniowie poznali podczas czytania lektury. Podczas zajęć uczniowie stworzyli komiks: narysowali relacje bohatera z jego towarzyszami, ustawili kadr oraz zaplanowali dymki z wypowiedziami bohaterów. W tym celu wcielili się w role scenarzystów, kolorystów, rysowników i redaktorów, poznając tym samym różne zawody i ich obowiązki.

Zajęcia kształciły u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu ich wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego. Uczniowie doskonalili umiejętność odczytywania komiksów, wskazywali elementy komiksu, odpowiednio dobierali dymki i rozmieszczali je w ramce, odczytywali zapisy w dymkach w odpowiedniej kolejności, tworzyli krótką wypowiedź narratora. Na zakończenie zajęć uczniowie przypinali swoje prace do tablicy i oglądali prace kolegów. Zwracali uwagę na użycie zróżnicowanych elementów komiksu, które zostały omówione na lekcji. Oceniali prace i uzasadniali swoje zdanie.

Zajęcia uczniom bardzo się spodobały i na pewno pozostaną na długo w ich pamięci, a umiejętności określone w podstawie programowej zostały w praktyczny sposób opanowane.

• SIEMPRE LATINO - ZAPROSZENIE NA ZAJĘCIA

• 📣 UWAGA DĘBNO 🥰
            INFORMUJEMY, ŻE ROZPOCZYNAMY  WSPÓŁPRACĘ Z NASZĄ DRUGĄ DĘBNOWSKĄ SZKOŁĄ TYM RAZEM CZAS NA DWÓJECZKĘ 😉⬇️ Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie.

* SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W DĘBNIE

START

14. 11 .2023 WTOREK

GODZ 13:30 -14:15

SALA 12

ZAPISAĆ MOŻECIE SIĘ :

W SP 2 GDZIE OTRZYMASZ NASZĄ KATRĘ TANECZNĄ ➡️ WAŻNE, GDY BĘDZIE PODPISANA ODNIEŚ JĄ DO SEKRETARIATU LUB PISZĄC DO NAS WIADOMOŚĆ W NIEJ: IMIE NAZWISKO DZIECKA, KL, i WAŻNE WPISZ SP 2 DĘBNO LUB POD NR TELEFONU 608 072 004 WIADOMOŚĆ O TEJ SAMEJ TREŚCI.

OFERTA SKIEROWANA JEST DLA DZIECI KTÓRE UCZĘSZCZAJĄ DO DANEJ SZKOŁY, A NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI PRZYCHODZIĆ, ( PRZYJEŻDŻAĆ )DO NAS NA ZAJĘCIA POPOŁUDNIAMI W DĘBNOWSKIM OŚRODKU KULTURY.