• DZIEŃ OKULARNIKA/OKULARNICY

• W środę 21 kwietnia 2021 r. wzięliśmy udział w akcji “Jestem Okularnikiem/ Okularnicą i nie wstydzę się tego”.

Społeczność szkolna aktywnie brała udział w trzech aktywnościach:

-układaniu obrazka z puzzli, na której znajdowała się postać w okularach,
            -tworzeniu wspólnej prezentacji pokazującej uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w okularach,
            -układaniu krótkich wierszy o okularach i ich właścicielach.
            Uczyliśmy się tolerancji, otwartości i szacunku do drugiego człowieka. Dostrzegliśmy znaczenie empatii w życiu każdego człowieka.

Akcja szkolna została przyjęta entuzjastycznie. Uczniowie chętnie zamieszczali/ przesyłali swoje fotografie. Przełamywali swoje opory i dostrzegli znaczenie dosłowne i przenośne posiadania okularów.

Oto twórczość uczniowska, która powstała z okazji Dnia Okularnika/ Okularnicy:

Noszę sobie okulary,

są nieduże i niemałe,

do noszenia doskonałe.

Jestem dumna niebywale,

że ja noszę okulary

i uśmiecha się świat cały.

Amelia Głaz klasa 2b

KOSMICZNE OKULARY

Czy na Ziemi czy w kosmosie

Okulary miej na nosie.

Bo kto dobry wzrok chce mieć,

Ten na nosie ma je nieść.

A gdy słońce świeci,

Nakładają je też dzieci

Kolorowe, małe, duże

Uśmiechnięte mają buzie.

Hanna Niparko klasa 2 b

Dwa kółeczka się spotkały.

Tak powstały okulary.

A więc załóż je na nos.

Nieważne, czy jest słońce, czy jest wiatr.

Ty oglądaj przez nie świat.

Zuzanna Świtek, 4a

Moje gogle

Kiedy wkładam swoje gogle,

świat jest inny- taki cudny.

Załóż więc i ty kolego,

a zobaczysz coś fajnego.

Korekcyjne i słoneczne,

do spawania, nurkowania.

Każde swoje ma zadanie,

no więc włóż mój drogi Panie.

Otóż droga Pani/ Panie,

noś swe gogle w futerale.

Bo gdy schowasz byle gdzie,

pan Hilary dorwie Cię.

Ignacy Guzek, 5a

Ja okulary mam ulubione,

do samochodu są przeznaczone,

trochę słońce przyciemniają

i widzeniu ostrość dają,

a drugie leżą obok pilota,

jak coś zobaczyć przyjdzie ochota

z najmniejszymi detalami

lub z ekranu napisami.

Nelly Rozalik, 4a

Czary mary, czary mary kupuj szybko okulary!

Czarne, żółte, kwadratowe, okulary są bombowe!

W okularach, czy też bez, każdy człowiek ważny jest!

Natalia Rakowska, 4a

Zapraszam do obejrzenia filmu oraz książeczki elektronicznej.

Nasi uczniowie są otwarci, gotowi do niesienia pomocy i bardziej pewni siebie w kontaktach z innymi.

• 2.LOTNISKOWE TARGU ZAWODOZNAWCZE

• W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport chcieliśmy zaprosić Państwa do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia br. Tym razem, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, targi odbędą się w wersji zdalnej.

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu. Swoją obecność potwierdzili już pracownicy jednostek, takich jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agenci handlingowi oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport. Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna.
            Na Lotniskowe Targi Zawodoznawcze zapraszamy nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Transmisja online odbędzie się w dniu 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40 na stronie wydarzenia na portalu Facebook - 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze (
            https://www.facebook.com/events/1869342346561439/) oraz na YouTube Kraków Airport (https://www.youtube.com/user/KRKAirport). Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
            Dodatkowe informacje, szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz krótkie przedstawienie wystawców znajduje się na dedykowanej stronie:
            www.krakowairport.pl/targi
            Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury, natomiast patronat medialny TVP3 Kraków oraz portal dlastudenta.pl.
            ulotka_2.LTZ.pdf

• BUKIETY KWIATÓW Z PAPIERU I BIBUŁY

• "Wio­sna w kwiet­niu zbu­dzi­ła się z rana,
            Wy­szła wpraw­dzie tro­szecz­kę za­spa­na..." Jan Brzechwa

Twórczość artystyczna ułatwia wyrażanie siebie, daje satysfakcję z własnej pracy i poprawia samoocenę. Jest też po prostu relaksem, zabawą i przyjemnością. Pomaga rozwijać kreatywność w każdym wieku. Uczniowie klas 4-6 w ramach lekcji techniki wykonali bukiety kwiatów z papieru i bibuły. Forma wykonania dowolna, co widać na poniższych zdjęciach, ale dzięki temu możemy podziwiać różnorodne pomysły uczniów.
            Serdecznie zapraszam do obejrzenia tych pięknych prac.

Monika Kubica