• LEGENDA PT.” BAZYLISZEK” NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM

• 15.06.2021 14:47
        • W maju uczniowie z klas 2b, 2c i 3b uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, na którym wysłuchali legendy o Bazyliszku. Dzieci zostały zaangażowane do odczytywania zdań zapisanych w chmurkach, a związanych z treścią legendy. Wspólnie układaliśmy zdarzenia w porządku chronologicznym. Uczniowie odpowiadali także na pytania dotyczące postaci występujących w opowiadaniu. Dzieci przekonały się, że czytanie to dobra zabawa!

Opracowanie: Renata Kunisz
          Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• O KASI, DOBRUSIU I NIEZWYKŁYM ZIARENKU

• 10.05.2021 12:03
        • Ostatnio, na spotkaniu czytelniczym uczniowie z klasy 1a  wysłuchali niezwykłej historii o dziewczynce, która odmieniła swój smutny  los. Kasia nie miała przyjaciół, bo była uboga. Nie stać jej było na markowe ubrania i wiele innych rzeczy, ponieważ jej mama straciła pracę. Z pomocą przyszedł dziewczynce skrzat, który podarował jej magiczne ziarenko, przynoszące szczęście. Nasza bohaterka nie cieszyła się  nim zbyt długo. Podarowała je koleżance, która bardziej potrzebowała szczęścia. Za swoją życzliwość i dobre serce Kasia zyskała  przyjaciół i jej życie odmieniło się.

Dzieci  zostały zaproszone do czynnego uczestnictwa w czytaniu. Zaprezentowały bohaterów opowiadania  i uczestniczyły w pogadance dotyczącej nawiązywania dobrych relacji z innymi ludźmi.

• LEGENDA O WARSIE I SAWIE

• 16.03.2021 19:27
        • W dniach 2, 3 i 9 marca 2021r.  odbyły się spotkania czytelnicze w klasach 1a, 2a, 2b, 3a i 3b, na których uczniowie poznali  legendę o „Warsie i Sawie”.

Na zajęciach  dzieci zostały zachęcone przez nauczyciela bibliotekarza  do opowiadania legendy własnymi słowami. Pomocne były ilustracje, które słuchacze zawieszali na tablicy i relacjonowali poszczególne epizody. W klasach 1 i 2 uczniowie otrzymali historyjkę  obrazkową z Warsem i Sawą, którą mieli za zadanie ponumerować według kolejności zdarzeń i pokolorować. Dzieci z klas 3 otrzymały karty pracy. Zadaniem uczniów było przeczytać samodzielnie zdania dotyczące legendy i uzupełnić luki właściwymi słówkami.

Uczestnicy spotkań czytelniczych z entuzjazmem wykonywali polecone im zadania i z niecierpliwością oczekują na następne prezentacje.

Opracowanie: R. Kunisz

• „Zabawa z książką”– trwa

• 15.06.2021 14:49

• W ramach podjętego działania, uczniowie z klas I-III wypożyczają, czytają, udzielają odpowiedzi na pytania i rysują, a wszystkie te czynności dotyczą treści czytanych książeczek, wypożyczanych w bibliotece. Druga tablica została zapełniona efektami zabawy plastyczno – literackiej z książkami, dlatego zapraszam Rodziców uczniów i Każdego do obejrzenia zdjęć w galerii. Uczniowie oglądają te prace codziennie na wystawie w bibliotece.
          M.Paliwoda-nauczyciel bibliotekarz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• Legenda  „O Złotej Kaczce”

• 04.03.2021 18:58
        • W dniach 16, 17  i 24 lutego 2021r. uczniowie z klas 1a, 1b, 2a oraz 3a uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, na którym wysłuchali legendy „O Złotej Kaczce”. Dzieci zostały zaproszone do zabawy, która polegała na układaniu w porządku  chronologicznym ilustracji dotyczących legendy. Następnie ochotnicy opisywali poszczególne epizody z  usłyszanego opowiadania. W klasie 3a uczniowie dodatkowo otrzymali kartkę z pytaniami dotyczącymi legendy, na które udzielili pisemnej odpowiedzi. Wykonali  także ilustrację sceny, która najbardziej zapadła im w pamięć. Efekty ich pracy widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.