• LEKTURA ,,BALLADYNA” W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

• Klasa 8a kontynuuje aktywności w związku z realizacją innowacji ,,Z książką przez rok szkolny”. Tym razem o sposobie pracy na lekcji decydowały Ania i Agata. Dziewczęta wybrały cykl pytań otwartych, które służyły uporządkowaniu wydarzeń opisanych w lekturze oraz ustaleniu faktów o bohaterach. Liczba pytań była na tyle obszerna, że każdy uczeń wielokrotnie losował pytanie i udzielał odpowiedzi. Kiedy nie znał odpowiedzi, mógł liczyć na podpowiedź klasy.

Cukierek za prawidłową odpowiedź motywował do następnych aktywności. Ósmoklasiści odpowiadali na pytania, sprawdzając swoją wiedzę o lekturze.
            Dzielili się swoją wiedzą i uczyli wspólnie. Podczas realizacji innowacji zostały  stworzone takie warunki, aby każdy uczeń potrafił się myśleć, poszukiwać, doskonalić, komunikować się, działać i współpracować w grupie, aby brał odpowiedzialność za swoje efekty uczenia się.
            Zastosowana metoda wpłynęła na zainteresowanie lekturą. Uczniowie doskonalili umiejętności przydatne nie tylko podczas lekcji, ale również w codziennym życiu, np. wyciąganie wniosków, myślenie analityczne i krytyczne, łączenie zdarzeń i faktów w związki przyczynowo-skutkowe, komunikatywność, kreatywność.

• WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

• Dziś ratownik medyczny, a prywatnie tata Poli odwiedził uczniów klasy 1b, aby porozmawiać o zdrowiu i bezpieczeństwie. Podczas wizyty omówiono podstawowe zasady zdrowego trybu życia, takie jak regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i higiena osobista. Uczniowie zostali poinstruowani, jak postępować w przypadku wypadków domowych lub sytuacji nagłych.

Wizyta była również okazją do przypomnienia numerów telefonów alarmowych i postępowania podczas wzywania służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia życia. Punktem kulminacyjnym spotkania było poznanie wyposażenia ambulansu i pokaz działania wybranego sprzętu. Wszyscy uczniowie byli zainteresowani i zaangażowani w tematykę zdrowotną, a wizyta ratownika medycznego została bardzo pozytywnie odebrana przez całą klasę. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi ratownictwa medycznego za dzisiejsze zajęcia.

Anna Wierzbicka

• SUKCES UCZNIÓW SP2

• Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

• Uczeń kl. 7a, Paweł Kunisz zdobył tytuł LAUREATA z GEOGRAFII (opiekun p. Dorota Podbereska)

• Uczennica kl. 8b, Zuzanna Olszak zdobyła tytuł FINALISTY z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (opiekun p. Małgorzata Zalech)

• Uczennica kl. 8b, Kamila Miklas zdobyła tytuł FINALISTY z BIOLOGII (opiekun p. Iwona Olobry)

• Uczennica kl. 8a, Oliwia Mart zdobyła tytuł FINALISTY z JĘZYKA NIEMIECKIEGO (opiekun p. Małgorzata Jaźwińska)