• Uczennica naszej szkoły z wizytą w Urzędzie

• Z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki zaprosił uczennicę klasy 3b wraz z rodzicami do Urzędu. Naomi  wspólnie z Burmistrzem przeczytała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Mogła też jako przedstawiciel najmłodszego pokolenia mieszkańców wypowiedzieć  się na temat: jakie zmiany chciałaby wprowadzić w naszym mieście. Odpowiedziała również na pytania Burmistrza dotyczące dzieci. Naomi była dumna, gdyż miała okazję siedzieć na fotelu Burmistrza oraz miała założony łańcuch będący symbolem włodarza miasta. Po spotkaniu otrzymała  upominki upamiętniające wizytę w Urzędzie a Pan Burmistrz z ciekawością zapytał ile z wymienionych przez Naomi spraw uda mu się zrealizować. Czekamy z niecierpliwością  do następnego Dnia Dziecka.

• Dzień Mamy na informatyce

• W ramach lekcji informatyki uczniowie z klas 1-3 poznali darmowe programy graficzne, a także ćwiczyli pisanie na klawiaturze. Tym razem z okazji święta Dnia Matki wykonali portrety swoich mam. Powstały też rysunki z prezentami oraz krótkie notatki z informacją za co kochają swoją mamę.

Monika Kubica

• Mama w moich oczach

• Święto Mamy to dzień, w którym wszystkie dzieci starają się, aby ich mamy poczuły się szczególnie wyjątkowe i kochane. Uczniowie klasy 2 b, chcąc wyrazić swoją wdzięczność za trud w wychowaniu oraz bezgraniczną miłość postanowiły zorganizować wystawę prac plastycznych oraz napisać wiersze o swoich mamach.

Wych. M.Jokiel