• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Dnia 5 listopada w klasie 4a było wesoło i  gwarnie.  Wsród uczniów pojawili się bohaterowie bajek: człowiek-pająk Spiderman, uroczy robot Wally, piękna indianka Pocahontas, śliczne księżniczki, odważni rycerze, urocza czarownica.

Podczas zabaw dzieci rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.  Był to dzień pełen wrażeń.

• OŚ CZASU NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

• Oś czasu na lekcji języka polskiego to ciekawy i  skuteczny sposób realizacji podstawy programowej. Uczniowie poszukują informacji w różnych źródłach, selekcjonują je i porządkują chronologiczne. Warto podkreślić, że osie czasu sprzyjają umiejętności skupienia się na szczegółach.

Podczas tworzenia osi czasu uczniowie korzystają z różnorodnych źródeł– sięgają do internetu, biblioteki, encyklopedii. Osie czasu są materiałem wizualnym, dzięki temu uczniowie łatwiej zapamiętują zamieszczone na nich wydarzenia. Zatem metoda jest atrakcyjna dla wzrokowców, którzy chętniej uczą się z wykorzystaniem obrazów, fotografii i grafik. Uczniowie klasy 5a przy pomocy ruletki losowali twórcę, którego zaprezentowali na osi czasu. Szczegółowy opis i aktywna ruletka znajduje się pod poniższym linkiem.

Zapraszam do obejrzenia prac uczniowskich.

• REKLAMUJEMY CZYTANIE KSIĄŻEK, ZNAJOMOŚĆ ZASAD ORTOGRAFICZNYCH I ZWIEDZANIE NASZEGO KRAJU

• Reklama jest wszechobecna - to fakt. Dlatego warto dostrzec w niej wiele możliwości. Proponując uczniom opracowanie haseł reklamowych, zachęciłam ich do twórczej pracy i wskazałam przesłanie tworzonych reklam:

• promocja czytania książek,
            • znajomość zasad ortograficznych,
            • poznawanie naszej ojczyzny.

Prace uczniów sugerują, że reklama może przyczyniać się do poprawy życia społeczeństwa, na przykład podnosząc na duchu, inspirując do działania, motywując do wyznaczania nowych celów, działania dla dobra własnego i innych. Utworzone przez nas reklamy należy postrzegać jako inspirujące do zachowania, które przynosi pożytek jednostkom, jak i całemu społeczeństwu. Po pierwsze zachęcają do zmiany upodobań, ukazują wyższość danej formy spędzania czasu, wywołują pragnienie posiadania i czytania książek, zapewniają, że należy znać zasady ortograficzne.

Pamiętajmy! Teksty reklamowe kształtują zachowania, sposób myślenia, system wartości, a także język.

• DBAJMY O ŚRODOWISKO NATURALNE! – AKCJA SZKOLNA CZ.2

• „Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same”.
            Tadeusz Kotarbiński

Wszyscy wiemy, że nawet najmniejsze działania czy zmiana codziennych nawyków jest cennym gestem, by chronić środowisko Ziemi.

Kolejna część akcji adresowana była do starszej grupy naszych uczniów. Dnia 3. 11. 21r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w konkursie warsztatowym. Drużyny podjęły działania właściwej segregacji odpadów, rozpoznawania gatunków flory oraz zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi znajomości zagadnień prośrodowiskowych. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami tematycznymi. Najwyższe wyniki uzyskały trzy drużyny, z klasy 4b – Ewa Bobik i Antonina Witkowska, z klasy 7a – Hanna Witkowska i Eliza Kopaszewska i z klasy 7b – Piotr Stanisławczyk i Aleksandra Ura. W konkursie na Ekotwory zwyciężyła Łucja Witkowska z klasy 5b, której robot wielofunkcyjny, z jednej strony biurko szkole a z drugiej toaletka kosmetyczna, wymagała wyobraźni i niezwykłych umiejętności.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy! Gratulujemy zaangażowania i umiejętności!!!

Iwona Olobry, Agnieszka Czerniawska i Członkinie koła LOP