• TURNIEJ WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

• W listopadzie bieżącego roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się Turniej Wiedzy o Języku Polskim.

Zapraszam do udziału chętnych uczniów z klas IV-VIII. Turniej składa się z cyklu zadań, które uczeń rozwiązuje w domu i dostarcza rozwiązanie do organizatora konkursu. Uwaga! Kolejne zadania otrzymują uczniowie, którzy już oddali odpowiedzi. Podczas udzielania odpowiedzi uczniowie mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł informacji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że celem nadrzędnym turnieju jest zdobycie wiedzy, a nie jedynie jej weryfikacja.

Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i zapraszam po pierwsze zadanie z cyklu.

• SPOTKANIE Z PANEM JACKIEM KRZCIUKIEM - SZKOŁA PAMIĘTA

• Dnia 29 października 2021 r. klasa 5a i 5b wzięła udział w spotkaniu z mieszkańcem Dębna- panem Jackiem Krzciukiem. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji “Szkoła pamięta”. Gość pokazał uczniom,  jak wyglądało Dębno dawniej.

Wszystkie zaprezentowane widokówki pochodziły  z jego prywatnej kolekcji. Najstarsze pocztówki z Dębna powstały w  XIX  wieku. Sekwencja kolejnych obrazów pomogła uczniom poszerzyć wiedzę o przeszłości Dębna, a bogaty zbiór osoby popularyzującej historię naszego regionu zachęcał uczniom do poszukiwania własnej pasji.

• DNI PEŁNE WRAŻEŃ

• W dniach 28-29 października uczniowie klas trzecich wyjechali do Myśliborza na zieloną szkołę. Uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych pieszych wycieczek, spacerów, zajęć plastycznych, zabaw ruchowych i dyskoteki.

W ramach Zielonej Szkoły zorganizowano dzieciom:

• zabawy na miejskim placu zabaw
            • wycieczkę pieszą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej połączonej ze zwiedzaniem jednostki, poznaniem pracy strażaka, prezentacją sprzętu gaśniczego i różnego rodzaju wozów strażackich
            • zabawę terenową -podchody, połączoną z poznaniem krajobrazu miasta, orientacją w terenie i wykorzystaniem wiedzy ogólnej
            • zwiedzanie Myśliborza z przewodnikiem, poznanie historii miasta i średniowiecznych zabytków, zdobywanie Brązowej Tarczy, pasowanie i wręczenie pamiątkowych certyfikatów i tarcz
            • zajęcia plastyczne na  terenie DWDZ

Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Panie kucharki przygotowywały pyszne i różnorodne dania. Wyjazd uczniów był również  okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Będąc na wyjeździe uczniowie wzięli udział w akcji ogłoszonej przez MEN ,, Szkoła pamięta”-  odwiedzili  i poznali historię Cmentarza Wojskowego w Myśliborzu. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie na zawsze zapamiętają mile spędzony czas.

Wychowawczynie klas trzecich