• JARMARKOWA SOBOTA

• Tegoroczny jarmark świąteczny śmiało możemy zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda dopisała, mieszkańcy Dębna i okolic również. Zimowa aura dodała imprezie dodatkowego uroku. Sprzedaliśmy ciasta co do jednego, zostało nam tylko kilka muffinek i garstka ozdób świątecznych.

Ogromne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali słodkości, wianki, stroiki, anioły, choinki i inne bożonarodzeniowe dekoracje. Spisaliście się na 6+.

Panu Piotrowi Bladyńcowi serdecznie dziękuję za przygotowanie banera na nasze stanowisko jarmarkowe.

Gorące podziękowania składam mamom naszych uczniów - Paniom: Edycie Wierzbickiej, Annie Jaździkowskiej, Marzennie Maciejewskiej, Katarzynie Taracińskiej, Katarzynie Malec, Paulinie Olszewskiej, Sylwii Kruszak, Kamili Hadale, Annie Krawczuk, Małgorzacie Szyszko, Agnieszce Harmider, Ewelinie Brodzie oraz Anecie Wiatrowskiej. Wytrwale sprzedawały przygotowane smakołyki i zachęcały do kupna ozdób.

Niemniej wytrwałe podczas sprzedaży były nasze nauczycielki. Dziękuję moim Koleżankom: Małgorzacie Zalech, Wioletcie Rafałowicz, Iwonie Kuce, Annie Wierzbickiej, Justynie Bałko, Renacie Rawlik, Martynie Kalickiej i Iwonie Olobry. A także Kolegom, którzy razem ze mną przewieźli ciasta i ozdoby na plac jarmarku: Mirosławowi Gładyszowi, Szymonowi Witkowskiemu i Łukaszowi Lewandowskiemu. A także Pani Halinie Potaniec, która od wczesnych godzin porannych przyjmowała ze mną ciasta i muffiny od rodziców.

K. Kaliściak

• SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie po raz kolejny otrzymała CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM. Nasza szkoła uczestniczyła w kampanii społecznej “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”.

Włączając się w ogólnopolską akcję, kształtowaliśmy postawy oparte na wrażliwości, otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych. Wspólnie pokazaliśmy, że brak wzroku nie jest przeszkodą do tego, żeby żyć pełnią życia. Zrealizowane przez nas działania uznano za kreatywne i ciekawe. Pokazały, jak prowadzić zajęcia dotyczące możliwości, potrzeb i sposobów funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Doceniono nasze zaangażowanie w przybliżaniu społeczeństwu problemów osób niewidomych oraz zrozumienie sytuacji tych, którzy innymi zmysłami postrzegają świat.

Wierzymy, że nasza otwartość, tolerancja i empatia przyczynią się do tego, że świat stanie się bardziej przyjazny i dostępny dla osób z dysfunkcją wzroku.

• KONKURS ŁADNEGO PISANIA

• Konkurs odbył się 10 grudnia 2021 roku. O tytuł laureata walczyło 16 uczniów. Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. Każdy uczestnik konkursu przepisał na białej czystej kartce papieru, przy pomocy własnego pióra, wiersz ojca Franciszka Czarnowskiego pt. “Na Wigilię”.

Na przepisanie tekstu uczniowie mieli 45 minut. Nie musieli się więc spieszyć. Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
            -bezbłędność przepisania tekstu,
            -kształt liter,
            -rozmieszczenie tekstu na kartce,
            -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
            Nagrody i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w późniejszym terminie.