• ANDRZEJKI W KLASACH 1

• Ostatniego dnia listopada tradycyjnie są obchodzone Andrzejki. W klasach 1a i 1b był to dzień wesołej zabawy, tańców i konkursów. Nie mogło zabraknąć lania wosku, ustawiania butów i zabaw z gazetami. Imprezę uświetniła wspaniała muzyka i pyszny poczęstunek.

J. Bałko, A. Frątczak

• WARSZTATY WYTWARZANIA ŚWIEC ZAPACHOWYCH. ANDRZEJKI W 4B

• Dnia 30 listopada klasa 4b w niezwykły sposób obchodziła Andrzejki. Zamiast uczestnictwa we wróżbach andrzejkowych wzięła udział w warsztatach wytwarzania świec zapachowych. Zajęcia prowadziła uczennica klasy 4b - Klaudia, a pomagała jej mama - pani Agnieszka Jaworska. Na warsztatach uczestnicy poznali tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku wykonywali je z instruktorkami.

Dowiedzieli się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary. Uczestnicy warsztatu uczyli się, jaką ilość zapachu dodać, jakich temperatur pracy z woskiem przestrzegać. Rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie pracy i bezpiecznym użytkowaniu świec. Ideą warsztatu było pokazanie, jak tworzy się świecę. Uświadomienie, że wosk podczas obróbki zmienia swoją konsystencję. Uczyliśmy się także, jak uważnie i bezpiecznie pracować przy wytwarzaniu świec.

Dziękujemy pani Agnieszce i Klaudii za bardzo ciekawe warsztaty i podzielenie się z nami swoją wiedzą.

• ANDRZEJKOWE ZABAWY 4C

• Ach, to była udana zabawa - wróżby, tańce, konkursy, pizza i duuuużo  śmiechu. Po prezentach na Dzień Chłopca i wycieczce do Stargardu przyszedł czas na klasową dyskotekę andrzejkową. Solo, parami, w kółku, w wężyku - tańcowania było co nie miara. Ale klasa IV c lubi też bawić się bez tańców, więc chętnie poddawała się kolejnym wróżbom, aby dowiedzieć się choć trochę o przyszłości.

Tajemnicze kubki, wyścig butów i „strzał prosto w serce” to tylko niektóre z nich.  A po takim wysiłku wiadomo trzeba się zregenerować. Były więc i pizza i orzeźwiające napoje. Z wielką przyjemnością zorganizowałam dyskotekę dla swojej klasy, na pewno nie będzie to nasza ostatnia zabawa taneczna. Dziękuję serdecznie moim wychowankom za zabawę, a rodzicom za pomoc w przygotowaniach!

K. Kaliściak

• LISTY DO ARKADEGO FIEDLERA, CZYLI KREATYWNE PISANIE NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

• Kreatywne pisanie służy doskonaleniu własnego warsztatu pisarskiego, rozwijaniu umiejętności nieszablonowego myślenia, które przydaje się również w wielu sytuacjach życiowych. Klasa 4b włączyła się w obchody Tygodnia Patrona Szkoły i zredagowała twórcze listy do Arkadego Fiedlera.

Prace uczniów zostały docenione w szkolnym konkursie zorganizowanym z w/w okazji. Uczniowie najpierw poznali fakty z życia pisarza i podróżnika, następnie zaznajomili się z jego twórczością i odbyli wirtualną podróż do Muzeum- Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Podczas redagowania prac pisemnych wykorzystali wiedzę na temat budowy listu oraz wiedzę o osobie patrona szkoły. Listy uczniów zostały przepisane na komputerze i wysłane do potomków Arkadego Fiedlera.  Do nich dołączono list do rodziny Fiedlerów.
            Podczas realizacji zadania duży nacisk został położony na stymulowanie kreatywności i innowacyjności w procesie konstruowania własnych utworów. Uczniowie  mogli skonfrontować przemyślenia i napisane listy w szerszym gronie.