• BAJKOWY KOGEL MOGEL

• 25.04.2024 19:06
        • 23 i 24 kwietnia uczniowie klasy 3 a wystawili w Bibliotece szkolnej przedstawienie teatralne, które wyreżyserowała Pani Joanna Turów. Przedstawienie oglądali koleżanki i koledzy z klas 1-3 oraz rodzice, rodzeństwo i dziadkowie naszych młodych aktorów. Nie zabrakło uśmiechów, łez wzruszeń i gromkich braw. Było to ciekawe i cenne doświadczenie dla uczniów!
          Renata Rawlik
        • SZKLANE DZIECI NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM

• 25.04.2024 19:07
        • W ramach akcji „”Spojrzyj na świat stronnicami książki” uczniowie z klasy 4a i 4b wysłuchali fragmentów książki pt.” Szklane dzieci”  autorki  Kristiny Ohllson . Do prezentacji przygotował się Nikodem Muszalik, który nie zdradzając szczegółów, opowiedział jak rozpoczyna się polecana przez niego  książka i zachęcił do jej przeczytania.
          Zapraszamy do czytania!
          Opracowanie: R. Kunisz
        • CZYTAMY WIĘC ZNAMY - TURNIEJ LITERACKI DLA KLAS 1-3

• 24.04.2024 18:36
        • Dziś w bibliotece szkolnej odbył się Turniej Literacki z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich skierowany do uczniów klas 1-3. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych działaniach promujących czytelnictwo. Uczniowie podzieleni poziomami klas, wspólnie pracowali nad różnymi zadaniami literackimi. Do rozwiązywania zadań wykorzystywali tablicę interaktywną, materiały wizualne oraz znajomość tytułów i autorów wysłuchanych fragmentów książek. Atmosfera w bibliotece była pełna radości i entuzjazmu. Na zakończenie turnieju, drużyny klasowe otrzymały dyplomy, a każdy zawodnik słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. Wydarzenie to było okazją do promocji czytelnictwa, szacunku do praw autorskich oraz integracji klas.
          Organizatorki: Renata Kunisz i Anna Wierzbicka
        • WYSTAWY Z OKAZJI DNIA ZIEMI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

• 17.04.2024 19:50
        • W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klasy 5a, 6a uczestniczyli w  zajęciach bibliotecznych na temat zmian klimatu zachodzących na Ziemi i wpływu destrukcyjnej działalności człowieka na zachodzące na naszej planecie niekorzystne zmiany. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji i pogadance, podczas której podawali  przykłady rozwiązania problemu, wykonali także plakaty i prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece  pt. ”Jak pomóc naszej planecie?”
          We współpracy z nauczycielką plastyki panią Małgorzatą Żarkowską- Miałszygrosz  powstała także wystawa prac plastycznych uczniów z klas 4-7, przy sali nr 1.

Zapraszam do jej obejrzenia!
          Opracowanie: Renata Kunisz