• MAŁY KONKURS RECYTATORSKI MYŚLIBÓRZ 2023

• W dniu dzisiejszym odbył się Mały Konkurs Recytatorski na etapie powiatowym w Myśliborzu. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie : Dawid Jenda, Aleksandra Balko, Ewa Bobik, Antoni Wolski oraz Amelia Kożuszek. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym talentem i wypadli bardzo dobrze.

Jednak jury musiało wybrać tylko trzy osoby (spośród 29 uczestników ), które zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu wojewódzkiego. Oto zwycięzcy:Antoni Wolski z kl. 5b oraz Amelia Kożuszek z kl. 7 a. Na wyróżnienie zasłużył również Dawid Jenda z kl. 2 a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom przygotowującym naszych uczniów.
            Martyna Kalicka

Wszystkie zdjęcia na
            szkolnym facebooku.

• MAŁY KONKURS RECYTATORSKI DĘBNO 2023

• W dniu 10.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Dębnowskim Ośrodku Kultury. Jury w składzie : Monika Piotrowska-przewodnicząca, Zofia Janczak oraz Elżbieta Jurek.

Do eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani:
            Dawid Jenda kl. 2a
            Aleksadra Balko kl. 3a
            Ewa Bobik kl. 5 b
            Antoni Wolski kl. 5b
            Amelia Kożuszek kl. 7a.
            Wyróżnienia otrzymali:
            Liwia Kopaszewska kl. 3a
            Hanna Niparko kl. 4b
            Lena Grzebalska kl. 4c.
            Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na dalsze sukcesy na etapie powiatowym.
            Martyna Kalicka

• HOW TO GROW CRESS?

• Jak uprawiać rzeżuchę? Proste!? Teraz tak😊Właśnie w tym temacie były realizowane aktywności w klasach 1-3 w ramach międzynarodowego projektu SAVE THE PLANET GREEN realizowanego wspólnie ze szkołą Debi Akademi Mersin w Turcji.

Klasa 1b posiała i pielęgnowała rzeżuchę. Uczniowie praktycznie przekonali się jak ważne w uprawie roślin jest światło, woda i podłoże. Wszystkie klasy poznały nieocenione wartości odżywcze  rzeżuchy oraz prześcigały się w pomysłach w jaki sposób i z jakimi produktami ją spożywać.  Dzieci opanowały również podstawowe słownictwo w języku angielskim niezbędne do przeprowadzenia powyższych aktywności. Przede wszystkim świetnie się bawiły!😊Nauka języka obcego poprzez zabawę i praktyczne jego wykorzystanie jest najskuteczniejsze.
            Danuta Fossa
            Justyna Bałko
            Agnieszka Frątczak
            Thank you very much İnci Türeli  for cooperation!

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.