• SUKCES NASZEJ UCZENNICY HANNY PALUCH - ŻYWY OBRAZ

• Dnia 15 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Sztuki, zebrało się jury konkursu “Żywy obraz” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Młodych Talentów w Smolnicy. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły Hanna Paluch, która ujęła jury interpretacją obrazu P. Picasso „Popiersie kobiety w kapeluszu”.

Gratulujemy Hani wspaniałego wyniku. Prace uczestników konkursu będzie można obejrzeć na wystawie w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej im. Antoniego Dobrowolskiego w Dębnie od 24.04.2024 do 29.04.2024.

• DZIEŁO SZTUKI OŻYWA PRZED NASZYMI OCZAMI

• Sztuka ma niezwykłą moc przekształcania, inspiracji i łączenia ludzi. Jednym z unikalnych sposobów, w jaki możemy celebrować i doświadczać sztuki, jest tworzenie tzw. “żywych obrazów”. W ten sposób uczniowie mają szansę na głębsze zrozumienie i docenienie znanych dzieł sztuki, a także na odkrycie nowych artystów i stylów.

Może to również zainspirować uczestników do dalszego eksplorowania świata sztuki. Tworzenie żywych obrazów wymaga od uczestników nie tylko reprodukcji wyglądu oryginalnego dzieła, ale także interpretacji jego znaczenia i emocji. To stwarza możliwość wyrażania siebie i swojej kreatywności, a także rozwijania umiejętności takich jak myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów.
            Uczniowie mają okazję dowiedzieć się więcej o historii sztuki, technikach malarskich i kontekście kulturowym różnych dzieł sztuki.
            Oglądający mają okazję do zobaczenia, jak znane dzieła sztuki ożywają przed ich oczami.
            Promuje to sztukę i kulturę, stymuluje kreatywność i wyobraźnię.
            Zapraszam do obejrzenia dzieła Pere Borrell del Caso „Ucieczka przed krytyką” oraz ,,żywego obrazu” z udziałem Aleksandra.

• LAMPIONY WYKONANE TECHNIKĄ MAKRAMY

• Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia lampionów techniką makramy. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki zaangażowaniu mamy jednego z naszych uczniów. Podczas zajęć dzieci miały możliwość nauczenia się podstawowych technik makramy oraz tworzenia własnych pięknych lampionów.

Atmosfera była pełna radości i zaangażowania, a efekty prac uczniów były imponujące. Dziękujemy mamie Huberta za zorganizowanie tak kreatywnych i inspirujących zajęć!