• PREZENTUJEMY BOHATERÓW LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY
     • Lekcje poświęcone lekturom szkolnym warto urozmaicić poprzez zastosowanie tik-u. Prezentację bohaterów lektury “W pustyni i w puszczy” uczniowie wykonali w formie cyfrowej.

      W ten sposób ci, którzy lubią spędzać czas przed komputerem, a nie sprawia im przyjemności pisanie w zeszycie, chętnie wykonali zadanie. Do wykonania zadania skorzystaliśmy z darmowej aplikacji. Działanie służyło bliższemu poznaniu lektury, wskazaniu wartości istotnych w życiu bohaterów, a przy okazji  zachęcało do  wykorzystania narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno - komunikacyjne.

      Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.

      Wioletta Rafałowicz

     • ZAKODOWANE CZĘŚCI MOWY
     • Na lekcjach języka polskiego poświęconych utrwaleniu wiadomości o częściach mowy uczniowie używali kodu do nazywania części mowy.

      W tym celu przygotowałam legendę, którą omówiliśmy i zaakceptowaliśmy przed rozpoczęciem ćwiczeń. Zadanie bardzo spodobało się uczniom, zwłaszcza, że pracowaliśmy w małych grupach.

      Wioletta Rafałowicz

     • NEWSY Z LEKTURY CHŁOPCY Z PLACU BRONI
     • Lekcje poświęcone lekturze szkolnej można urozmaicić na wiele sposób. Pisanie wypracowań, zaznaczanie i odczytywanie fragmentów, wypełnianie kart pracy - to standardowe aktywności. Warto więc zmotywować uczniów do nowych aktywności lub powrócić już do tych, które uczniowie znają. 

      Podczas nauczania tradycyjnego, ale i zdalnego, polecam tworzenie newsów dotyczących zdarzeń z omawianej lektury. Uczniowie szukają w internecie zdjęć dotyczących omawianej lektury i zapisują je na swoim urządzeniu. Mogą też przebrać się za tę postać i wykonać własną fotografię albo narysować postać/ scenę z lektury, a pracę własną sfotografować. Następnie wypełniają okienka zwięzłymi informacjami, pytaniami itp.

      Gotowe prace zachęcają do refleksji,  prowokują do dyskusji, motywują do kolejnych aktywności.

      Wioletta Rafałowicz

     • KOLOROWANKA ORTOGRAFICZNA
     • Członkowie Szkolnego Koła Ortograffiti zaprojektowali kolorowankę ortograficzną dla młodszych uczniów. Projektujący zadanie wybierali słowa według ustalonego wcześniej kryterium - zasady ortograficznej. Zanim uczniowie zaczęli kolorować, sprawdzali pisownię wyrazów w słowniczku ortograficznym i uzupełniali luki w słowach. 

      Kolorowanki sprawdzały znajomość pisowni wyrazów, zachęcały do sięgnięcia po słowniczek ortograficzny, dostarczając jednocześnie przyjemności.

      Wioletta Rafałowicz

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage