• ANDRZEJKOWE CZARY - MARY
     • ,,Losu dzisiaj nie kusimy, na dobrą wróżbę liczymy”, pod takim hasłem uczniowie klas 1-3 obchodzili klasowe andrzejki. Był to czas poznania tradycji oraz wspaniałej zabawy w gronie kolegów i koleżanek.

      W salach lekcyjnych zagościł radosny, czarodziejski nastrój. Wiele emocji wzbudziły wróżby związane z odczytywaniem przyszłości, a w niej zawodu, imienia męża, żony, podróży. W każdej klasie przeprowadzono wróżbę z butami, która wyłoniła andrzejkowe pary. Dzieci wzięły udział w wielu wesołych konkursach. Nie obyło się też bez szalonych tańców. Andrzejki można uznać za bardzo udane.

      Wychowawczynie klas 1-3

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS… CZYLI, POWALCZMY O WZROST ŚWIADOMOŚCI!
     • Każdego roku, 1 grudnia, obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Dzień ten ma na celu uświadomienie społeczeństwu faktów na temat choroby, dróg zarażeń wirusem HIV i rozprawianie się z mitami na ten temat, np. że zakażenie wirusem HIV wywołujący zespół niedoboru odporności (AIDS) dotyczy tylko ludzi z marginesu, uzależnionych od narkotyków lub prowadzących ryzykowne życie seksualne.

      Takie opinie są często nieprawdziwe a przez to krzywdzące. Stygmatyzacja wywołuje niechęć do przetestowania się, które jest kluczowe do wczesnego wykrycia choroby i podjęcia skutecznego leczenia. Ten dzień rozpoczęliśmy od przypomnienia symbolu walki z AIDS, czerwonej wstążki, którą umieściliśmy na drzwiach pomieszczeń szkolnych. Przygotowaliśmy gazetkę informacyjną, aby każdy mógł przypomnieć sobie jakie są drogi rozprzestrzeniania wirusa HIV i  jak nigdy nie zarazimy się tym pasożytem. Podczas przerw szkolnych społeczność uczniowska mogła sprawdzić swoją wiedzę w loterii cukierkowej – udzielenie poprawnej odpowiedzi na wylosowane pytanie nagradzano słodkością. Uczniowie mogli wielokrotnie korzystać z loterii, gdyż cel był najważniejszy- zwiększanie wiedzy i świadomości dotyczącej AIDS i dróg rozprzestrzeniania wirusa HIV.

      Dziękujemy za zainteresowanie i udział w tegorocznej kampanii. Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Iwona Olobry i Członkowie Koła Biologicznego/ LOP

     • EKO POJAZDY
     • Co roku na lekcjach techniki uczniowie klas piątych tworzą Eko stworki. Tym razem zaproponowałam, aby z materiałów, które mieli w domu i były już niepotrzebne, wykonali Eko pojazdy.

      Temat okazał się strzałem w dziesiątkę! A pomysły uczniów - niesamowite. Pojawiły się pojazdy drogowe, latające i pływające.

      Zapraszam serdecznie do obejrzenia prac uczniów z klasy 5a i 5b.

      Monika Kubica

     • DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

     • Sieć jest miejscem, gdzie uczniowie uczą się, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, ale także korzystają z dostępnej w sieci rozrywki. Warto więc temu ostatniemu elementowi poświęcić więcej uwagi. Obecnie dużą popularnością cieszą się patostreamy – relacje na żywo ukazujące patologiczne zachowania oraz filmy zamieszczane w mediach społecznościowych, zachęcające do zachowań szkodliwych dla zdrowia. Uczniowie oglądają z ciekawości, z nudów, przez przypadek, dla rozrywki, a także w wyniku polecenia przez znajomego.

      Drogi Rodzicu! Jeśli zaobserwowałeś u swojego dziecka niepokój, lęk, obniżenie poczucia bezpieczeństwa, pogorszenie nastroju, wypaczony obraz rzeczywistości, zachowania sprzeczne z normami społecznymi, agresywną postawę wobec innych osób, znieczulenie na losy ofiar przemocy czy podejmowanie ryzykownych zachowań i działań antyspołecznych, reaguj.

      Treści szkodliwe mogą destrukcyjnie wpływać na rozwój dziecka, jego psychikę, emocje i zachowanie. Tekst powstał na podstawie materiałów opracowanych przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.

      Wioletta Rafałowicz

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage