• KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

• Uczniowie klasy 1a, Kamil Rozenblut i Nikodem Rosadziński wzięli udział w XXI Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych. Kamil zajął II miejsce, natomiast Nikodem III miejsce.

Serdecznie gratuluję👋👋👋
            I. Grzegorczyk

• PRZYGOTOWANIE ROWERU DO JAZDY

• Lekcja techniki w klasie 4b zapowiadała się niezwykle ciekawie. Tematem zajęć była jazda rowerem, a prowadził je sam pasjonat dwóch kółek! Pan Damian Podstawczuk. Nauczyciel z zapałem opowiadał o swojej pasji, udzielał cennych wskazówek i zachęcał uczniów do odkrywania przyjemności z jazdy rowerem. Przedstawił uczniom podstawowe elementy roweru i ich funkcje.

Omówił budowę ramy, kół, hamulców, przerzutek i siodełka. Pokazał uczniom, jak sprawdzić stan techniczny roweru przed wycieczką. Wyjaśnił uczniom, jak prawidłowo ustawić siodełko i kierownicę, aby jazda była komfortowa i bezpieczna. Przypomniał uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Omówił bardzo ważną kwestię, a mianowicie znaczenie kasku, elementów odblaskowych i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Lekcja była bardzo interesująca i pouczająca. Uczniowie poznali wiele nowych informacji o rowerach i nauczyli się, jak dbać o swój jednoślad. Lekcja z pewnością zachęciła wielu uczniów do częstszego korzystania z rowerów i czerpania radości z jazdy.

Monika Kubica

• WIZYTA KLAS 2A I 2B W DRUKARNI OTHER TEES I OŚRODKU MUZEALNO-EDUKACYJNYM W SŁOŃSKU

• Dnia 04.04.2024r. udaliśmy się na wycieczkę do Kostrzyna nad Odrą i Słońsku. Najpierw uczniowie mieli okazję poznać proces tworzenia koszulek i kubków metodą sitodruku podczas wizyty w drukarni Other Tees. Serdecznie dziękujemy Pani Natalii Langiert, mamie Szymona z klasy 2a, za zaproszenie i możliwość zapoznania się z tą fascynującą techniką.

Następnie uczniowie udali się do Ośrodka Muzealno-Edukacyjnego w Słońsku, gdzie mieli okazję zwiedzić wystawę multimedialną oraz uczestniczyć w lekcji w terenie. Taka forma nauki pozwoliła dzieciom lepiej zrozumieć różnorodność świata oraz zachęciła do poszerzania wiedzy.

J. Bałko A. Frątczak