• Zaproszenie do uczestnictwa w szkolnym konkursie ortograficznym ZAGRAJ Z ORTOPISEM

• Zapraszam wszystkich uczniów z  klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie do uczestnictwa w szkolnym konkursie ortograficznym.

W związku z pandemią konkurs będzie miał formę quizu, który będzie można rozwiązać - w wyznaczonym terminie - w szkole, w domu lub w innym dowolnym miejscu.  Warunkiem niezbędnym  jest posiadanie komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do internetu.

W dniach 1-2. 10. 2020 r. chętni uczniowie rozwiązują quiz.

Bardzo ważne! Należy podać swoje imię i nazwisko oraz klasę w celu identyfikacji gracza przez organizatora konkursu.

Każdy uczeń może wziąć udział w quizie tylko jeden raz. Powtórna próba skutkuje dyskwalifikacją.

Link do quizu konkursowego

quizizz.com/join?gc=56784464

Kod dostępu do zadań: 56784464

Powodzenia!

• Przesyłamy życzenia dla osób niewidomych i słabowidzących - Międzynarodowy Dzień Białej Laski

• Projekt ZOBACZ MNIE - JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE zakłada, że uczniowie w różnym wieku prześlą życzenia dla osób niewidomych i słabowidzących z okazji ich święta, które obchodzimy 15 października w Dniu Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie przygotowali życzenia tradycyjne oraz cyfrowe, które prześlą podczas spotkania online.

Przygotowanie życzeń poprzedzone było zajęciami na temat funkcjonowania osób z dysfunkcjami wzroku.

Podjęte przez nas działania służą:

-kształtowaniu postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową;

-zwiększeniu integracji osób z dysfunkcją wzroku ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku;

-przygotowaniu społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy tym osobom, zauważenie ich problemów;

-zapobieganiu wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową;

-włączeniu w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski jak najszerszej grupy przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, samorządów i innych organizacji z terenu całej Polski i Europy;

-podniesieniu kompetencji językowych;

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Uczestniczę w projekcie eTwinning "Narzędzia do upowszechniania rezultatów projektów"

• Każdy z uczestników projektu pozna ciekawe narzędzia TIK służące do prowadzenia projektów eTwinning oraz Erasmus+, a także weźmie udział w warsztatach dziennikarskich i nauczy się upowszechniać rezultaty projektów w ciekawy i inspirujący sposób.

Cele projektu:

-poznanie narzędzi do organizowania i prezentowania działań projektowych w atrakcyjnych formach multimedialnych,

-zdobycie wiedzy, jak w szybki i jednocześnie atrakcyjny sposób zaprezentować zdjęcia i filmy dokumentujące zrealizowane działania projektowe,

-utrwalenie korzystania z najważniejszych funkcji TwinSpace: przypomnienie, jak zapraszać nowych członków projektu, jak korzystać z narzędzi do komunikacji, jak zamieszczać materiały w repozytorium TwinSpace oraz jak tworzyć strony i umieszczać na nich treści.

W trakcie realizacji projektu zostaną udzielone odpowiedzi na kluczowe pytania:

- Jak podzielić projektowe TwinSpace? Jak zbudować interesujące wpisy, które odbiorcy będą chętnie czytać? W jaki sposób czytelnie oznaczyć wkład poszczególnych partnerów w całokształt projektu?

Każdy uczestnik stworzy swoje przykładowe materiały w poznanych narzędziach.
            Projekt_eTwinning.pdf

• Wracamy po wakacjach z nakrętkową akcją

• Drodzy uczniowie. Zapraszam do udziału w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Przekazujemy je organizacjom pomagającym swoim podopiecznym w zdobyciu środków finansowych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. W czasie wakacji dużą ilość nakrętek odebrali rodzice Martynki, o której było głośno w Dębnie wdzięki Dziadkowi. To on rozpropagował akcję zbiórki nakrętek dla swojej ukochanej wnuczki, która potrzebuje znacznej kwoty pieniędzy na zakup nowego wózka inwalidzkiego. Zbierajcie nakrętki i pomagajcie. Nakrętki można przynosić codziennie do pana konserwatora (pomieszczenie w piwnicy).

Wierzbicka Anna