• W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC - BADANIE GUSTÓW KULINARNYCH

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie realizują projekt eTwinning "W oczekiwaniu na Wielkanoc". Z tej okazji przeprowadzili badanie dotyczące gustów kulinarnych.

Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół partnerskich, chętni rodzice i nauczyciele. Zobaczcie, jak prezentują się wyniki sondażu.
            Zapraszamy.

• JAKIE ZNASZ ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE?

• W ramach projektu “W oczekiwaniu na Wielkanoc” uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera przeprowadzili badanie w celu ustalenia, jakie zwyczaj i tradycje wielkanocne są nam znane.

Najczęściej wymieniane zostały zapisane największą czcionką. A czy Wy znacie wszystkie wymienione zwyczaje i tradycje?

• ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ LICZBY Π

• „Podziwu godna liczba Pi / trzy koma jeden cztery jeden. / Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe, / pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy. / Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem /osiem dziewięć obliczeniem / siedem dziewięć wyobraźnią, / a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem / cztery sześć do czegokolwiek / dwa sześć cztery trzy na świecie […]”.

Wisława Szymborska „Liczba Pi”(fragment)

14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klasy 4a,5a,6b i 7a przygotowali kolorowe rozwinięcie liczby Π.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji

Dorota Tołoczko

• SMACZNIEJ Z LICZBĄ Pi

• Każdego roku 14 marca przypada Światowy Dzień liczby Pi. Nasza szkoła tradycyjnie świętuje urodziny Ludolfiny. Ze względu na pandemię i obostrzenia świętowanie przebiegło w nieco inny sposób niż zazwyczaj.

Monika Kubica