• ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ LICZBY Π

• 29.03.2021 14:11
        • „Podziwu godna liczba Pi / trzy koma jeden cztery jeden. / Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe, / pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy. / Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem /osiem dziewięć obliczeniem / siedem dziewięć wyobraźnią, / a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem / cztery sześć do czegokolwiek / dwa sześć cztery trzy na świecie […]”.

Wisława Szymborska „Liczba Pi”(fragment)

14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klasy 4a,5a,6b i 7a przygotowali kolorowe rozwinięcie liczby Π.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji

Dorota Tołoczko

• SMACZNIEJ Z LICZBĄ Pi

• 22.03.2021 19:22
        • Każdego roku 14 marca przypada Światowy Dzień liczby Pi. Nasza szkoła tradycyjnie świętuje urodziny Ludolfiny. Ze względu na pandemię i obostrzenia świętowanie przebiegło w nieco inny sposób niż zazwyczaj.
          We wspólnej zabawie wzięli udział także uczniowie z klasy 3a, którzy wykonali rysunki w programie graficznym PAINT.

Monika Kubica