• JĘZYK NIEMIECKI - ZAJĘCIA PROJEKTOWE

• W ramach projektu językowego pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy” realizowanego w naszej szkole, zakupiono i zainstalowane sprzęt, który pozwolił stworzyć mini studia nagrań. Koszt przedsięwzięcia został pokryty ze środków unijnych. Na szczęście mogliśmy wrócić do szkoły na kilka ostatnich tygodni roku szkolnego i wykorzystać na zajęciach nowy sprzęt.

Sala językowa  została wyposażona w Laptop Dell INSPIRON, monitor interaktywny NEWLINE TRU, bezprzewodowy zestaw kamerowy, lampę pierścieniową, lampę ROLL LED, statyw oświetleniowy oraz program do montażu filmów Vegas Movie. Monitor interaktywny zintegrowany jest z komputerem i działa na zasadzie ekranu dotykowego. Programem objęte są klasy 4,5,6 i 7.  W klasach IV jest to 45 uczniów, w piątych 25, w szóstych 45 i w VII 24 osoby. Łącznie w programie uczestniczy 139  uczniów. Dzieki projektowi uczniowie klas IV-VI mają 2 godziny języka niemieckiego w tygodniu, a klasa VII 3 godziny. Zajęcia są atrakcyjne, bogate w pomoce wizualne,   pozwalają znacznie poszerzać zakres słownictwa i utrwalić zagadnienia gramatyczne. Pracujemy w parach i grupach, wykorzystując poznaną leksykę i gramatykę w sytuacjach życia codziennego. Wykonujemy także ćwiczenia w rozumieniu tekstu słuchanego i czytanego.

Projekt Dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG VA

Tytuł: „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy”

Numer projektu INT – 128

• MAMY LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO „LEON”

• Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym "Leon". W tegorocznej wiosennej edycji wzięło udział 9768 uczestników z klas I-III z całej Polski.

A oto uczniowie, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników w Polsce: Matematyka Aleksander Pyro klasa 2b VI miejsce Aleksandra Bałko klasa 1a VII miejsce Laura Wojcieszonek klasa 2c VIII miejsce Ewa Bobik klasa 3b IX miejsce Aleksander Fryntkowski klasa 2b X miejsce Szymon Stefanowicz klasa 2c X miejsce Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Wychowawczynie klas drugich

• IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O MIEŚCIE I GMINIE DĘBNO

• 20 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Mieście i Gminie Dębno klas IV. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Dębnie i miejscowościach gminnych, rozbudzanie zainteresowania swoją miejscowością, jej przeszłością i dniem dzisiejszym, a także kształcenie umiejętności współdziałania w zespole oraz promocja Gminy Dębno.

Hanna Najkowska z klasy IVb i Paweł Kunisz z klasy IVa godnie reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, odpowiadali na pytania dotyczące miasta i gminy Dębno, rozwiązywali krzyżówkę, rebus, umieszczali wydarzenia na osi czasu oraz rozpoznawali budynki na fotografiach. Ponadto każda drużyna zaprezentowała rymowanki promujące swoje miejscowości. W turnieju brało udział 6 drużyn.
            Nasza drużyna zajęła I miejsce wykazując się dużą wiedzą o mieście i gminie Dębno. Jest to efekt wytężonej pracy uczniów oraz zaangażowania rodziców. Gratulujemy Hani i Pawłowi oraz życzymy osiągnięć w kolejnych konkursach.

Wychowawcy klas czwartych:
            Danuta Fossa