• FESTYN CHARYTATYWNY „ DLA KUBY”

• 24 lutego 2024 r.  na terenie hali OSiR w Dębnie odbył się Wielki Festyn Charytatywny dla Kuby Stankiewicza.  Była to impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie przy współpracy z Burmistrzem, jednostkami samorządowymi, Kołami Gospodyń Wiejskich, zakładami pracy z terenu Gminy Dębno oraz rodzicami uczniów. W zorganizowanie festynu włączyło się tak wiele osób, że trudno wymienić byłoby ich  imiennie.

Wszyscy współorganizujący robili to społecznie dla dobra dziecka. Kuba jest uczniem klasy drugiej SP2. Zmaga się on z chorobą nowotworową. Podjął leczenie za granicą na co potrzebne są duże pieniądze. W akcję pomocy chłopcu włączyło się całe Dębno i okolice. Właśnie festyn był jedną z takich akcji pomocowych.
            Uczestnicy  festynu mogli  skosztować pysznych ciast, pierogów, bigosu, różnego rodzaju zup, swojskich mięs i wędlin  bądź zasmakować przysmaków z grilla. Wielką atrakcją dla dzieci była fryta ziemniaczana, wata cukrowa i popcorn. Przygotowano również szereg atrakcji: warsztaty wykonywania kart 3D,  dmuchane zamki, przejażdżki konne, loterię fantową, punkt sprzedaży książek, mini sklepik z różnościami, sklep z kołdrami, poduszkami oraz z własnoręcznie wykonanymi przez uczniów piniatami urodzinowymi.  Można było zrobić tatuaże i warkoczyki wykonywane przez uczniów i nauczycielki. Była wystawa aut Mustang, aut wojskowych oraz sprzętu wojskowego. Można było wszystko dotknąć, obejrzeć, popróbować. Celne oko ćwiczono na strzelnicy LOK. Podczas trwania całego festynu odbywały się występy artystyczne  dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z  Dębna.  Wystąpiły grupy KEEP oraz orkiestra Big Band działające przy DOK-u, schola dziecięca z parafii MB Fatimskiej. Przyjechała grupa dzieci „Mali Cychrowiacy”. Emocjonującym przerywnikiem między występami były licytacje, które w znaczny sposób podniosły emocje wśród obecnych. Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.  Patronat nad festynem objęła Fundacja WY OD SERCA.
            Zebrany dochód w wysokości 85 224,96 zł został w całości przeznaczony na leczenie Jakuba Stankiewicza.
            Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia inicjatywy.
            Dziękujemy, że byliście  z nami! Razem można wiele. Dębno potrafi.

Organizatorzy SP2

• PODSUMOWANIE MIESIĄCA BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Miesiąc Bezpiecznego Internetu miał na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie zakończyliśmy kampanię informacyjną oraz zorganizowaliśmy wiele aktywności, które zostały opisane na stronie internetowej naszej szkoły.
            Nasze działania zostały uwieńczone sukcesem.

• PIĘKNY DUET z SP2

• Drugiego marca odbył się IX Dębnowski Festiwal Muzyczny „ Qltura Dźwięku 2024” organizowany przez Dębnowski Ośrodek Kultury. Konkurencja w poszczególnych grupach wiekowych była ogromna. Uczennice naszej szkoły, Marta Zubala z klasy 5c, Maja Cząstka z klasy 6b  wystąpiły indywidualnie, jak również, stworzyły piękny duet

Wykonując utwór Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy”, otrzymały wyjątkową nagrodę, zaproszenie do występu na „Dni Dębna 2024”
            Młodym wokalistkom serdecznie gratulujemy ! Piękny  sukces!
            Elżbieta Bąk, Iwona Olobry

• 1 MARCA DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły wzięli udział w gminnej uroczystości upamiętniających święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Po wysłuchaniu przemówienia burmistrza Dębna pana Grzegorza Kulbickiego przywołującego pamięć bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i komunistycznemu reżimowi, nasza delegacja złożyła kwiaty i znicze pod Pomnikiem Orła Białego.