•  Relacje Szkolnego Klubu Ortograffiti
          • Relacje Szkolnego Klubu Ortograffiti

• 04.11.2019 20:39
          • Na stronie Ortograffiti zostały opublikowane dwie relacje z działalności Klubu Ortograffiti działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie.

Dotyczą one działań, które odbyły się jeszcze w poprzednim roku szkolnym.

Jakie zadania zrealizowaliśmy? Zobaczcie TUTAJ http://ortograffiti.pl/Klub-Ortograffiti/Z-zycia-Klubow lub przeczytajcie poniżej.

• Projekt Gry ortograficzne - Orto-twist

Na lekcji języka polskiego zaproponowałam uczniom pracę w grupach i pozwoliłam im samodzielnie się dobrać. Zadaniem grupy było zaprojektowanie gry służącej utrwaleniu zasad ortograficznych.
            Kompletna gra zawierała: zasady gry, planszę, pionki, karty z zadaniami i tak dalej. Wszystkie zostały wykonane z prostych materiałów i były bardzo funkcjonalne.

Projekt Co łączy ortografię z Wielkanocą?

Z okazji Wielkanocy zaproponowałam uczniom wykonanie chmur wyrazowych wizualnie łączących się z Wielkanocą.

Jakie umiejętności rozwijali uczniowie:
            ● poprawne pisanie,
            ● korzystanie ze słownika ortograficznego,
            ● informatyczne, z wykorzystaniem darmowych aplikacji.

Chmury wyrazowe były skoncentrowane wokół jednej zasady, wybranej trudności lub wyjątków. Zgromadziliśmy je na tablicy (padlecie). Realizację zadania zaczęliśmy od wypisania skojarzeń z Wielkanocą: jajko, zając, koszyczek, Jezus Zmartwychwstały, kurczak, pisanka, wydmuszka, palma, baranek.

Wkrótce kolejne relacje z naszej działalności.