• METODA ORTOGRAFFITI NA MATEMATYCE? TAK!

• 16.10.2023 18:35
        • W pracy nauczyciela ważne jest reagowanie na zmiany dokonujące się we wszystkich obszarach związanych z nauczaniem  i wychowaniem. Dlatego też chętnie poszukuję niekonwencjonalnych form i metod pracy, które wzbudzają zarówno w uczniu, jak i w nauczycielu motywację oraz kreatywne podejście do procesu dydaktycznego.
          Program Edukacyjno-Terapeutyczny ORTOGRAFFITI na którym bazowałam przy tworzeniu zajęć „Matematyczne ortograffiti”, to kompleksowy system pomocy dla uczniów z dysleksją i z zaburzeniami zdolności matematycznych. Metoda ORTOGRAFFITI ze względu na swój charakter terapeutyczny jest przyjazna uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z tego programu mogą również korzystać uczniowie niemający trudności w nauce. „Matematyczne ortograffiti” to zajęcia wspierające każdego ucznia dbając o jego rozwój. Uczniowie będą mogli przekonać się, że czas spędzony na nauce matematyki może być czasem ciekawym. Podczas zajęć wykorzystywane będą pomoce dydaktyczne „ORTOGRAFFITI Myślę, rozumiem, liczę”, a także sprzęt otrzymany w ramach programu Laboratoria Przyszłości, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
          Założylismy Klub Ortograffiti, aby rozwijać umiejętności matematyczne, a następnie rozpoczęliśmy zajęcia z przytupem.

Monika Kubica