• W RÓŻOWYCH OKULARACH NAM DO TWARZY

• 20.11.2023 23:08
        • 6 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębnie po raz kolejny wzięliśmy udział w aktywnościach z okazji Dnia Okularnika/ Okularnicy. Nasza szkolna akcja miała na celu wspieranie wszystkich, którzy noszą okulary, ale także otworzenie oczu na problemy nasze, osobiste oraz bliskich z otoczenia. Uczyła tolerancji i dystansu do samego siebie. Uczniowie wzięli udział w kilku aktywnościach. Między innymi wykonali zabawne okulary, w których zapozowali do fotografii lub zaprezentowali model noszonych przez siebie okularów, wzięli udział w dyskusji na temat noszenia okularów, a także podzielili się swoimi przemyśleniami związanymi z tym przedmiotem.
          Uczniowie poznali historię powstania okularów, jak się kształtowała na przestrzeni wieków i jak to się stało, że okulary zyskały miano modnego dodatku. Wyjaśniali związki frazeologiczne związane z patrzeniem, obserwowaniem, narządem wzroku. W przypadku trudności sięgali po ,,Słownik frazeologiczny języka polskiego”. Uczyli się piosenki ,,Różowe okulary”, którą wspólnie wykonali. Chętnie uczniowie zaprojektowali postać, która jest posiadaczem okularów. Wykorzystali do realizacji zadania sztuczną inteligencję. Podzielili się efektami swojej pracy na szkolnym facebooku. Wzięli udział w okularowym pokazie mody, czyli fotografowali się w okularach- tych właściwych, ale także słonecznych, dla płetwonurków, dla spawaczy itp.
          Aktywności zostały przyjęte przez uczniów entuzjastycznie. Ten radosny tydzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
        • DZIEŃ OKULARNIKA/ OKULARNICY 2023

• 07.11.2023 21:32
        • Hasło tegorocznego święta szkolnego brzmi:
          ,,Tolerancja ma tam miejsce,
          Gdzie otworzysz swoje serce”
          Dnia 16.11.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie zostanie zorganizowany Dzień Okularnika/ Okularnicy.
          Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie chętne  klasy.