• KSIĄŻKO PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE

• 11.04.2024 19:22
        • Hasło to motyw przewodni innowacji pedagogicznej. Klasa 3b w ramach realizacji innowacji wykonała zadanie pt." Mole książkowe ". Uczniowie przygotowali fragment tekstu z ulubionej Książki I wykonanie do niego ilustrację. Następnie, aby podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanego tekstu odczytali go i wyjaśnili dlaczego właśnie ten utwór wybrali. Wszystko to po to, aby zachęcić innych do czytania. Dodatkowo dzieci oglądnęły prezentację " Dlaczego lubię czytać?". Wszystkie prace dzieci zdobią korytarzu na II piętrze, tak aby inni uczniowie sięgnęli po książki.
          Wychowawczyni M.Jokiel\
        • CZYTANIE TO RELAKS

• 22.12.2023 16:19
        • „Czytanie to relaks” to hasło drugiego i trzeciego modułu innowacji pedagogicznej z Ogólnopolskiego Programu „Książko – przedstaw się! Odczarowujemy czytanie”. Relaks był prawdziwy. Przenieśliśmy się na nadmorską plażę. Wypoczywaliśmy na leżakach, kocach, matach, w basenie, wśród szumu fal i złotego piasku. Towarzyszyły nam piękne utwory. Wysłuchaliśmy z audiobooka fragmenty „Kubusia Puchatka” A. A. Milne oraz obejrzeliśmy ilustracje na tablicy medialnej i wysłuchaliśmy utworu M. Konopnickiej „Franek”. To, że zajęcia odbywały się w czytelni szkolnej pośród odpowiednio przygotowanej scenografii spowodowało doskonały odbiór i wprowadziło w atmosferę. Dziękujemy pani Joannie Turów za przeprowadzenie zajęć.
          I.Grzegorczyk, A. Frątczak

• DOPISZ LUB OPOWIEDZ TREŚĆ

• 14.12.2023 22:06
        • Realizacja innowacji pedagogicznej „Książko - przedstaw się! Odczarowujemy czytanie” pt. „Dopisz lub opowiedz treść”.
          Klasa 3a prezentuje twórcze opowiadania i ilustracje do własnych książek. 📚
          Renata Rawlik
        • KSIĄŻKO – PRZEDSTAW SIĘ! ODCZAROWUJEMY CZYTANIE

• 01.12.2023 22:20
        • 29 listopada uczniowie klasy 3 a realizowali pierwsze zadanie Ogólnopolskiego Programu Innowacji „Książko – przedstaw się! Odczarowujemy czytanie” pt. „Dopisz lub opowiedz treść”. Zajęcia zostały przeprowadzone w Bibliotece szkolnej. Pani Asia przygotowała uczniom ilustracje , które zainspirowały ich  do stworzenia własnego opowiadania. Uczniowie chętnie słuchali i opowiadali treść historyjki obrazkowej i tworzyli własne pomysły. Na następnej lekcji zapisali swoje twórcze opowiadania na kartkach. Kolejnym  zadaniem będzie ilustrowanie  treści własnego opowiadania, które  zrealizowane  zostanie na lekcji plastyki. Po stworzeniu własnych książeczek uczniowie przygotują wystawę, którą  będzie można obejrzeć  w czytelni szkolnej.
          Teraz czekamy na ilustracje do twórczych opowiadań dzieci.
          Renata Rawlik, Joanna Turów