• DZIEŃ MARZYCIELA , CZYLI KIM CHCIAŁBYM/ - ABYM BYĆ W PRZYSZŁOŚCI?

• 04.10.2023 17:29
        • W dniach 15-29.09. 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Marzyciela.
          Miał on na celu wyzwalanie pozytywnych uczuć i myśli, wzmacnianie poczucia własnej wartości, a także zmniejszenie stresu związanego z pobytem w szkole. W tym dniu porozmawialiśmy z uczniami o zawodach, gdyż wybór zawodu jest ważną decyzją w życiu człowieka, ponieważ dotyczy jego przyszłości. Dzieci często bawią się w policjanta, nauczyciela, strażaka, lekarza, fryzjerkę, nie zdając sobie sprawy, że przez zabawę przygotowują się do wyboru zawodu. Przyglądają się też zawodom wykonywanym przez dorosłych, zwłaszcza przez rodziców. W tym celu zostały opracowane  propozycje aktywności dla klas I-VIII, które wychowawcy mogli dowolnie zmodyfikować.
          Uczniom szczególnie spodobała się aktywność ,,W przyszłości będę…”. Zadaniem uczniów było udawanie, naśladowanie, odgrywanie zawodu aż do chwili włączenia  muzyki. Ponadto chętnie losowali karteczki z nazwą zawodu, aby wyjaśnić, czym zajmuje się wspomniana osoba. Młodsi uczniowie kolorowali lub rysowali przedstawicieli różnych zawodów. Starsi uczniowie układali historyjki, w których bohaterem był przedstawiciel wylosowanego zawodu. W opowiadaniu uczniowie wykazywali się, że rozumieją, czym zajmuje się wylosowana postać i jak bardzo potrzebny jest dany zawód. Autorskie historyjki zostały w klasie przeczytane  i omówione. Ponadto zastanowiliśmy się nad tym, jakie predyspozycje powinna posiadać osoba, która chciałaby w przyszłości pracować jako np. jubiler. Klasy starsze układały także nazwy zawodów w kolejności alfabetycznej oraz redagowały dialogi z wykonawcami różnych zawodów. Akcja szkolna uświadomiła, jak duża jest możliwość wyboru zawodu. Uczyła szacunku do pracy ludzkiej. Integrowała społeczność klasową i szkolną. Zwracała uwagę na  wrażliwość i otwartość na potrzeby innych ludzi.
        • ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI

• 22.09.2023 21:38
        • Zapraszam wszystkie klasy do świętowania Dnia Marzyciela w dn. 15-29.09. 2023
          Dzień ten ma na celu wyzwalanie pozytywnych uczuć i myśli, wzmacnianie poczucia własnej wartości, a także zmniejszenie stresu związanego z pobytem w szkole.
          Tego dnia uczniowie będą mogli podzielić się swoimi marzeniami z innymi, ale również wyznaczyć cele, które pomogą te marzenia urzeczywistnić.
          W tym roku szkolnym skoncentrujemy naszą uwagę na marzeniach związanych z karierą zawodową. Zapraszam do wspólnego świętowania.