• KREDKOBRANIE ŁĄCZY POKOLENIA

• 21.03.2023 12:46
      • W tegoroczną V edycję akcji włączyły się różne środowiska: przedszkolaki, dzieci i młodzież ze szkół, studenci, nauczyciele, wykładowcy, rodzice, seniorzy, pracownicy oraz władze rozmaitych instytucji państwowych i prywatnych z calej Polski.
        Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do grona darczyńców.
        Koordynatorem i pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest Pan Tomasz Konturek z Fundacji Ignatianum z Krakowa.
        Tegoroczna akcja KREDKOBRANIE odbywała się pod hasłem "Pokoloruj przyszłość na 5".
        Wg informacji od fundacji w całej Polsce zebrano prawie 80 tysięcy sztuk przyborów szkolnych i materiałów plastycznych tj. zestawów kredek, farb, plastelin, pisaków, długopisów, ołówków, zeszytów, bloków, papierów kolorowych, klejów, nożyczek, temperówek, nożyczek, gumek, plecaków, piórników, itd. Zebrano też dary pieniężne, które przeznaczono na zakup książek do bibliotek szkolnych na Kresach.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę piękną, charytatywną akcję pomocy polskim dzieciom i młodzieży z Kresów.
        W podziękowaniu za udzielone wsparcie nasza szkoła otrzymała dyplom.

Koordynator szkolny akcji: Monika Kubica