• 23 KWIETNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

• 21.04.2023 15:52
      • Z okazji święta książki w bibliotece szkolnej odbył się turniej literacki pt.”Czy znasz te książki?”
        Uczniowie z klas 1-3 zostali podzieleni na sześć zespołów. Zadania dotyczące książek i ich bohaterów miały różne formy: uczniowie z klas pierwszych próbowali dopasować rekwizyty do wybranych bajek, w klasach drugich uczestnicy uzupełniali tytuły książek i wierszy dla dzieci odpowiednią formą ortograficzną, dzieci z klas trzecich rozwiązywały krzyżówkę literacką. Wszyscy obecni mieli za zadanie odgadnąć tytuły książek na podstawie odczytanych fragmentów lub rysunków przedmiotów, które mogą być kojarzone z konkretną książką.
        Spotkanie poprowadziły uczennice z klasy 8b: Hanna Witkowska i Eliza Kopaszewska, które nadzorowały także przebieg rozwiązywania zadań, zapisywały punktację oraz odczytywały uczestnikom wybrane fragmenty literatury dla dzieci.
        Na zakończenie spotkania uczniowie z klas 1-3 otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy uczestnictwa.
        Opracowanie: Renata Kunisz
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.