• ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI - 14 MARCA 2023

• 16.03.2023 22:14
      • Dzień Liczby Pi to święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi jako, że data 14 marca zapisywana jest w USA jako 3.14.
        Ten dzień jest doskonałą okazją dla wszystkich uczniów, aby rozwijali swoje umiejętności matematyczne. W sposób niecodzienny, bo poprzez zabawę uczniowie mogą uczyć się  matematyki oraz kształcić logiczne myślenie.
        Uczniowie klasy 6b na lekcji matematyki poprzez wspólną zabawę wzajemnie się uczyli, a co najważniejsze - z przyjemnością i bez przymusu.
        Uczniowie mieli za zadanie wybrać z najbliższego otoczenia przedmioty o kształcie koła, a następnie zmierzyć ich obwód i średnicę. W przygotowanej tabeli zapisywali zmierzone wielkości, które następnie dzielili przez siebie. Zauważyli, że dzieląc obwód przez średnicę koła otrzymali zbliżone wyniki do liczby Pi, czyli 3,14.
        Nie tylko na lekcjach chemii i fizyki przeprowadzamy eksperymenty, na lekcjach matematyki także,  co udowodnili uczniowie z klasy 6b.

Monika Kubica
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.