• WMTDay 2020 - relacja

• 16.06.2021 08:22

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie klasy 4a, 5a, 6b przygotowali plakaty z okazji tego święta. Ze względu na procedury bezpieczeństwa rozgrywki odbyły się na forum klas. Uczniowie klas 4a, 5a, 6b i 7a chcieli zostać mistrzami tabliczki mnożenia rozwiązując test na stronie www.tabliczkamnożenia.pl/dyplom/. Tylko nielicznej grupie udało się zdobyć dyplom. Natomiast w klasie 5b na lekcji matematyki odbyły się zawody o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wygrała osoba, która bezbłędnie i w najkrótszym czasie rozwiązała test.  Mistrzynią została Kamila Miklas. W klasach najmłodszych na lekcjach informatyki także nie zabrakło tabliczkowych zmagań. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyli umiejętności mnożenia.

Rozgrywki klasowe wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”.

Dorota Tołoczko, Monika Kubica

Zapraszamy do