•  „W jaki sposób  Olle dostał psa” – spotkanie czytelnicze w klasach 1a i 1b

• 04.03.2021 18:56
      • Dnia 2 lutego 2021r. uczniowie z klasy 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, na którym nauczyciel bibliotekarz R. Kunisz zaprezentowała książkę szwedzkiej autorki literatury dziecięcej -Astrid Lindgren pt.” Dzieci z Bullerbyn”.

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o  psie, który nazywał się  Svipp. Olle odmienił jego nieszczęśliwy los i stał się dla pieska przyjacielem i  jego właścicielem. Dzieci  trafnie odpowiadały na  pytania dotyczące przeczytanego fragmentu książki.  Uczniowie zostali zachęceni do wypożyczania i czytania książek z  biblioteki szkolnej.  Na zaproszenie zareagowali spontanicznie i już na przerwie przychodzili aby wybrać książki.

Najważniejsze to złapać bakcyla do czytania!

R. Kunisz
        Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.