• Tydzień Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3

• 01.03.2021 18:11
      • Podczas Tygodnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole klasa 2b zapoznała się z zagrożeniami płynącymi z nieostrożnego korzystania z zasobów sieci, oraz przypomniała sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu. W grupach wykonała plakaty pt: Jak wyobrażasz sobie STRAŻNIKA INTERNETU? Wszyscy bardzo chętnie włączyli się w akcję i z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach.

W ramach obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu, klasa 2 c podjęła szereg działań. Rozmowy o bezpieczeństwie w sieci zaczęliśmy od przeczytania rymowanek Marcina Przewoźniaka o internecie. W swobodnych rozmowach opowiadaliśmy o tym , czego się z nich dowiedzieliśmy. Oglądnęliśmy filmy ze strony Sieciaki. pl i omówiliśmy płynące z nich rady. Wysłuchaliśmy tekstu ,, Wielka sieć- internet”, który uzmysłowił nam, że w sieci nie jesteśmy sami i wszystko w niej zostaje. Wyjaśniliśmy także pojęcia typu haker, spam, hejt itp. Mówiąc o zagrożeniach w sieci wyobraziliśmy sobie strażnika internetu i pracując w grupach pokazaliśmy go wykonując prace plastyczne.

W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu dzieci z klasy 2a uczestniczyły w zajęciach mających na celu ukazanie niebezpieczeństw na jakie są narażone podczas korzystania z sieci. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne oraz wykonywali ciekawe zadania. Zdobytą wiedzę wykorzystali podczas wykonywania plakatów informacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia
        galerii zdjęć.