• „ZŁOTA RYBKA”  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Dnia 18 listopada 2022r.  bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie. Grupa pięciolatków  z wychowawczynią  panią Agatą Kuchar została zaproszona na inscenizację bajki pt. „Złota Rybka”.
            Bajkę przygotowały z nauczycielem bibliotekarzem uczennice z klasy 6a z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W roli Żony Rybaka wystąpiła Zuzanna Świtek,  Rybaka zagrała Lena Gałan, w rolę Złotej Rybki wcieliła się Nelly Rozalik. Narratorem była Natalia Rakowska.

Dzieci obejrzały  także wystawę prac plastycznych uczniów „ Mój ulubiony bohater książkowy” i trafnie rozpoznały bohaterów  oraz odgadywały tytuły. Zatrzymaliśmy się także nad wystawką  pt. „Dawne formy książki”,  przygotowaną przez uczniów z klas czwartych . Przedszkolaki dowiedziały się o materiałach,  na których zapisywano teksty jeszcze przed wynalezieniem papieru. Następnie  dzieci obejrzały przygotowane przez nasze szóstoklasistki przedstawienie.
            Na pamiątkę spotkania pięciolatki  otrzymały kolorowankę  i zostały poczęstowane cukierkami. Pani Agata Kuchar także przygotowała  dla nas niespodziankę. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za zaproszenie i piękny występ „okraszony” gromkimi brawami.

Opracowanie: Renata Kunisz

• WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH W KLASACH 1

• Uczniowie klas 1a i 1b w ramach integracji postanowili spędzić czwartkowy wieczór przy grach planszowych. Wspólne rozgrywki pozwoliły na rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji uwagi i kreatywności, a czas spęczony na grze minął bardzo szybko, w radosnej atmosferze. Zwieńczeniem wieczoru była degustacja pizzy.

Dzieci już planują kolejne, ekscytujące wieczory w szkole.

J. Bałko, A. Frątczak

• WYŚCIGI SAMOCHODOWE

• Młodsza grupa uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych – Robotyka dla smyka konstruowała według własnych pomysłów pojazdy z klocków KORBO. Powstały różnorodne pojazdy z „oponami zimowymi i letnimi”. Na podsumowanie zajęć odbyły się wyścigi samochodowe. Emocji było wiele.

Uczniowie sami wyciągnęli wnioski, kiedy pojazd szybciej się porusza oraz, która droga hamowania jest krótsza. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach zdobywając poprzez zabawę nowe umiejętności i wiedzę.
            Joanna Turów
            #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• A OTO ROBOBLOQ Q-SCOUT!

• W ramach programu Laboratoria przyszłości nasza szkoła zakupiła 8 zestawów konstrukcyjnych STEAM do samodzielnej budowy robota edukacyjnego Q-SCOUT i nauki programowania. ROBOBLOQ Q-SCOUT to robot edukacyjny, który należy samodzienie zbudować (zawiera aż 65 elementów).

Złożenie robota daje możliwość zrozumienia działania poszczególnych mechanizmów, dlatego też dogłębnie wprowadza uczniów w świat robotyki oraz nauki programowania. Q-SCOUT to inteligentny robot, który może wyświetlać kolorowe światła i grać melodie. Posiada zainstalowany czujnik śledzenia linii, który pozwala mu na samodzielną jazdę wzdłuż linii. Posiada również zamontowany czujnik ultradźwiękowy, który świeci się w różnych kolorach, oraz wykrywa przeszkody znajdujące się przed nim i je omija. Płyta główna to mózg Q-SCOUTA, posiada ona wbudowany moduł Bluetooth. Po połączeniu płyty głównej z telefonem lub tabletem za pomocą Bluetooth polecenia są wysyłane do płyty głównej, która następnie wysyła polecenia do każdego z czujników i silników.
            Zajęcia te bardzo spodobały się uczniom, ponieważ mogli poznawać świat robotyki, elektroniki i programowania oraz nabywali umiejętności inżynierskie.

Krótkie filmiki:

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci