Słoneczna pogoda stała się okazją, aby uczniom spędzającym czas po lekcjach w świetlicy zorganizować zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych grach o czym świadczą rozradowane buzie.
Nauczyciele świetlicy: Danuta Fossa, Damian Podstawczuk
Aktualności
ŚWIETLICA TĘTNI ŻYCIEM
- 20
PODSUMOWANIE TYGODNIA BEZPIECZNEGO IINTERNETU W SP2
Tradycyjnie, jak co roku, w lutym zintensyfikowaliśmy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Podczas tegorocznych obchodów zachęciłam całą społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.
Zwracałam szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Pamiętajmy, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób. W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz zagrożeń, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. Poniższe zaświadczenia potwierdzają nasze uczestnictwo w Dniu Bezpiecznego Internetu.
Wioletta Rafałowicz
SZKOLNA GAZETA ARKADIA W NOWEJ ODSŁONIE
Każdego stałego czytelnika szkolnej gazety pewnie zaskoczy nowa szata graficzna. Zaczynamy przygodę z innymi narzędziami do tworzenia naszego miesięcznika. Wierzymy, że Wam się spodoba.
Zapraszamy do lektury ArkadiiArkadia_11_2021.pdf
Redakcja
Czytam sobie. Pierwsza klasa!
Uczniowie klasy 1a, klasy 1b od września uczestniczą w ogólnopolskim programie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Zadaniem programu jest pomoc nauczycielom, dzieciom i rodzicom w nauce czytania na pierwszym etapie szkoły.
9W ramach akcji każda klasa otrzymała po 30 egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie” oraz dodatkowe materiały: plan lekcji, zakładkę, naklejki, magnesy, kartę czytelnika. Z otrzymanych książek, w salach lekcyjnych zorganizowane zostały klasowe biblioteczki z której korzystają pierwszaki . Książki podzielone są na poziomy trudności, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego do poziomu swoich umiejętności. Po przeczytaniu wszystkich tytułów książek każdy otrzyma dyplom czytelnika.
Na lekcji plastyki uczniowie wykonali ilustracje do przeczytanych książek i tak powstał klasowy dzienniczek lektur. Wśród dzieci widać wielkie zainteresowanie i chęć samodzielnego czytania.
Dzięki temu programowi dzieci mogą się przekonać, że czytanie to nie tylko czynność, lecz także wspaniała podróż , wciągające historie, ciekawi bohaterowie, poznawanie świata, sposób na spędzanie wolnych chwil , alternatywa do telewizji i internetu.
I.Grzegorczyk, J. Turów
Archiwum Aktualności