• DZIEŁO SZTUKI OŻYWA PRZED NASZYMI OCZAMI

• 24.04.2024 17:58
      • Sztuka ma niezwykłą moc przekształcania, inspiracji i łączenia ludzi. Jednym z unikalnych sposobów, w jaki możemy celebrować i doświadczać sztuki, jest tworzenie tzw. “żywych obrazów”. W ten sposób uczniowie mają szansę na głębsze zrozumienie i docenienie znanych dzieł sztuki, a także na odkrycie nowych artystów i stylów. Może to również zainspirować uczestników do dalszego eksplorowania świata sztuki. Tworzenie żywych obrazów wymaga od uczestników nie tylko reprodukcji wyglądu oryginalnego dzieła, ale także interpretacji jego znaczenia i emocji. To stwarza możliwość wyrażania siebie i swojej kreatywności, a także rozwijania umiejętności takich jak myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów.
        Uczniowie mają okazję dowiedzieć się więcej o historii sztuki, technikach malarskich i kontekście kulturowym różnych dzieł sztuki.
        Oglądający mają okazję do zobaczenia, jak znane dzieła sztuki ożywają przed ich oczami.
        Promuje to sztukę i kulturę, stymuluje kreatywność i wyobraźnię.
        Zapraszam do obejrzenia dzieła Pere Borrell del Caso „Ucieczka przed krytyką” oraz ,,żywego obrazu” z udziałem Aleksandra.