• „PRZYKRA PRAWDA” W KLASACH III

• Nikodem Muszalik z klasy 3b zaprezentował dziś  książkę z  serii pt.  Dzienniczek Cwaniaczka. Tak go wciągnęło czytanie, że wypożyczył wszystkie części wspomnianej serii ze  szkolnej biblioteki.

Postanowił podzielić się swoją pasją czytania w klasach trzecich, ale zapowiedział, że odwiedzi także starszych kolegów i koleżanki. Czytanie jest super! Dla Nikodema to sposób na spędzanie wolnego czasu.
            Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w akcji
            „Cała szkoła czyta dzieciom”!

Opracowanie: Renata Kunisz

• "NIEZNOŚNE GACIE" W KLASACH IV

• W ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom”  na spotkaniu czytelniczym, zaprezentowałam serię  Koszmarny Karolek i odczytałam fragment z książki pt.  „Nieznośne gacie”. Niedawno jeszcze sama czytałam książki z tej serii, „zaraziłam” czytaniem mojego brata i zdecydowałam, że polecę  ją również innym dzieciom.

Historie Karolka napisane są przystępnym i humorystycznym językiem. Zrezygnujcie czasem ze smartfonów na rzecz literatury, a przekonacie się, ile radości może wnieść czytanie. Zapraszam Was do naszej szkolnej biblioteki.

Opracowanie: Maja Kwiatkowska

• WYCIECZKA PUSZCZYKOWO-POZNAŃ

• Uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami Danutą Fossa, Anną  Brzozowską i Damianem Podstawczukiem uczestniczyli w wycieczce do Puszczykowa i Poznania. Pierwszym punktem naszej podróży było Muzeum Pracownia znanego polskiego podróżnika i pisarza, a zarazem patrona naszej szkoły Arkadego Fiedlera, gdzie podziwialiśmy zbiór bogatych pamiątek z licznych podróży, replikę statku Krzysztofa Kolumba "Santa Maria" oraz brytyjskiego myśliwca Hurricane.

Po muzeum oprowadzał nas pan Marek Fiedler- syn Arkadego. Następnie udaliśmy się do centrum Poznania i spacerowaliśmy z przewodnikiem po Starym Mieście zwiedzając Ratusz, Plac Wolności, Zamek, Fara św. Stanisława oraz oglądaliśmy słynne koziołki. W Rogalowym Muzeum Poznania poznaliśmy praktycznie tajniki wypieku Rogali Świętomarcińskich. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Danuta Fossa

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2023

• W dniu dzisiejszym z okazji obchodzonego wczoraj Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie z klas trzecich wraz z wychowawcami oraz uczennicami z klasy 6b wzięli udział w niebieskim korowodzie. Wspólnie z uczniami ze Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego im. Jana Bosko w Dębnie udaliśmy się ulicami naszego miasta na spacer, celem zwiększenia świadomości społecznej na temat autyzmu.

Nasi uczniowie dowiedzieli się, że autyzm to nie choroba tylko zaburzenie rozwojowe i należy pomagać oraz wspierać takie osoby. Spotkanie okazało się też świetną integracją uczniów zdrowych z dziećmi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Dziękujemy za ten miło, wspólnie spędzony czas.

Martyna Kalicka, Monika Kubica