• PROJEKT „CZY  ŚWIAT MOŻE  ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?” – WYSTAWY PRAC UCZNIÓW

• 11.05.2022 18:24
      • Jednym z założeń projektu edukacyjnego „ Czy  świat może  istnieć bez pszczół?” jest propagowanie informacji o tym, jak pożyteczne są te owady i jaką rolę odgrywają w przyrodzie. Kolejny etap w/w projektu to wystawy prac uczniów. Wychowawcy z dziećmi z klas nauczania początkowego przygotowali prace, które dotyczą pszczół i ich środowiska życia. Uczniowie z klasy  5b w czasie pogadanki na prelekcji edukacyjnej w bibliotece szkolnej ustalili „ 5 zasad przyjaciół pszczół” . Następnie w grupach wykonali plakaty promujące działania, które pomagają przeżyć pszczołom w ich środowisku. Klasa 5a  wykonała plakaty dotyczące ciekawostek o pszczołach oraz produktów pszczelich.

Dnia 11 maja na wystawę zostali zaproszeni  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie z nauczycielką bibliotekarką, panią Małgorzatą Dziedziuch, która współpracuje z naszą szkołą w ramach projektu. Uczestniczyli także w pogadance na temat zagrożeń dla pszczół jakie niesie działalność człowieka oraz wspólnie ustaliliśmy jak każdy z nas może stworzyć tym pracowitym owadom przyjazne środowisko.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Organizator: Renata Kunisz