• ŚWIĄTECZNE CHMURY WYRAZOWE POMAGAJĄ UCZYĆ SIĘ ORTOGRAFII

• 06.12.2022 21:26
      • Chmury wyrazowe to graficznie  uporządkowany zbiór słów. Niosą wiele informacji,  wyzwalają kreatywność, pobudzają wyobraźnię, inspirują oraz uczą krytycznego myślenia. Uatrakcyjniają lekcje i zadania domowe,  a nudne do tej pory zadania zaczynają sprawiać  uczniom frajdę. Mogą być też punktem wyjścia do omawiania lektury na lekcji lub powtórzenia.
        Tym razem wykorzystałam ich potencjał do pracy ze słowniczkiem ortograficznym.
        Uczniowie klasy czwartej najpierw wypisywali hasła wyszukane w słowniczku ortograficznym w zeszycie przedmiotowym, a następnie projektowali chmury wyrazowe. Pracowali w parach, pilnując się wzajemnie podczas ćwiczeń ortograficznych. Zadanie bardzo im się podobało i wszyscy chętnie je wykonywali.
        Nie ingerowałam ani w wybór słów, ani wybór czcionki czy kształtu chmury.
        Warto obejrzeć efekty pracy uczniów.