• CZYTAMY FRAGMENTY ,,MIKOŁAJKA” I PROMUJEMY LEKTURĘ

• 10.01.2023 18:36
      • Klasa 4b w poniedziałek 9 stycznia 2023 r. wzięła udział w tzw. dniu głośnego czytania. Była to pierwsza akcja czytelnicza wymienionej klasy, która zapoczątkuje szereg działań promujących czytanie lektur szkolnych. Uczniowie wezmą udział w projekcie, którego celem będzie nauka myślenia, poprawa koncentracji, poszerzenie wiedzy, ułatwienie nauki, wskazywanie alternatywnego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Podczas zajęć zaangażowani uczniowie zadbali o stroje i rekwizyty, które dość swobodnie łączą się z treścią książki, przenoszą nas w miejsce i czas trwania utworu. Uczniowie pamiętali o modulowaniu głosem i zwracaniu uwagi na znaki przestankowe, ćwiczyli dykcję i pokonywali swój strach przed publicznym wystąpieniem.  Czwartoklasiści podkreślali, że zajęcia stwarzały możliwość trenowania głośnego czytania, angażowały  ich w przygotowanie akcji, integrowały zespół klasowy i były urozmaiceniem codziennych lekcji.
        Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które uwieczniły naszą akcję czytelniczą.