• PROJEKTUJEMY CZAPKĘ DOKTORA PAJ -CHI-WO

• 03.02.2023 15:32
      • Lektura ,,Akademii pana Kleksa” zainspirowała nas do zrealizowania projektu edukacyjnego, w ramach którego powstały czapki Doktora Paj- Chi- Wo.
        Warto przypomnieć, że  Paj-Chi-Wo podarował Mateuszowi "czapkę bogdychanów", przy pomocy której Mateusz ucieka przed wilkami zamieniając się w szpaka.
        Wspomniana czapka miała czarodziejskie właściwości. Pozwoliła Mateuszowi zamienić się w szpaka. Niestety, zaginął guzik od cudownej czapki i książę nie mógł odzyskać dawnej postaci.
        Uczniowie klasy 4b na lekcji języka polskiego zaprojektowali i własnoręcznie wykonali czapki Doktora Paj- Chi-Wo według własnego pomysłu. Uczyli się i ćwiczyli nawlekanie igieł, starając się być precyzyjnymi. Przyszywali brakujacy guzik, aby umożliwić Mateuszowi powrót do ludzkiej postaci. Efekty naszej pracy można obejrzeć na fotografiach zamieszczonych na stronie internetowej szkoły i na Facebooku SP2.
        Zajęcia szycia ręcznego stymulują rozwój manualny uczniów. Umożliwiają uczniom dokonanie samooceny własnych umiejętności i możliwości oraz wyboru przyszłego zawodu. Zdobyte umiejętności przydadzą się uczniom  w codziennym życiu. Oprócz umiejętności manualnych wypracowujemy cechy charakteru, jakimi powinien odznaczać się dobry pracownik: cierpliwość, dokładność wykonania i doprowadzenie swojej pracy do końca, by można było zobaczyć efekt pracy.
        Zajęcia z podstaw krawiectwa uczą także kreatywności, pomagają odkryć zasadność odzieży używanej, nadawać jej drugie życie, a tym samym w minimalnym stopniu przyczyniać się do ratowania naszej planety.
        Takie zajęcia mają również na celu zachęcić młodych ludzi do innego, aktywnego spędzania czasu wolnego.