• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ŁADNEGO PISANIA

• 07.03.2022 17:57
      • W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 16 uczniów. Każdy uczestnik konkursu przepisał na białej czystej kartce papieru, przy pomocy własnego pióra, wiersz ojca Franciszka Czarnowskiego pt. “Na Wigilię”. Na przepisanie tekstu uczniowie mieli 45 minut. Nie musieli się więc spieszyć.

Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:

-bezbłędność przepisania tekstu,

-kształt liter,

-rozmieszczenie tekstu na kartce,

-odstępy między wyrazami i wersami wiersza.

Zwyciężyła w konkursie uczennica klasy IV Ewa Bobik, natomiast wyróżnienie otrzymała Luiza Bogusz z klasy II.

Zwyciężczynie otrzymały nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor Magdaleny Umińskiej i organizatora pani Wioletty Rafałowicz: za zajęcie I miejsca- wieczne pióro, za wyróżnienie inna nagroda rzeczowa. Wieczne pióro dla zwycięzcy podarował burmistrz pan Grzegorz Kulbicki.

Uczestnictwo w konkursie mobilizuje uczniów do uważności, zachęca do pracy nad sobą i pomaga wyznaczyć cele do realizacji.

Galeria zdjęć.