• III GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 30.03.2022 16:01
      • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz trzeci była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs miał rangę konkursu gminnego i wzięli w nim udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy.  Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem i wsparł nas słowami:  „Cieszę się, że w dobie cyfryzacji pielęgnowane są konkursy związane z kulturą żywego słowa, która osobiście jest mi bliska.” Konkurs odbywał się bibliotece i czytelni SP2. Uczestnicy byli podzieleni na  trzy kategorie:  klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Każdy uczestnik przed wejściem losował swój numer „startowy”.  Numer wskazywał na kolejność prezentacji oraz wylosowany tekst. Zadaniem uczestników było przygotowanie samodzielnie w domu tekstu, który czytany był przez minutę.  Kolejny etap to czytanie tekstu z wylosowanej książki.  W ciągu dwóch minut można było zapoznać się z tekstem, następnie  czytany był  on przez minutę. Czas  odmierzał zegar, a sygnał dzwonka obwieszczał zakończenie czytania.  Do konkursu przystąpiło 25 uczestników ze szkół naszej gminy. Z uwagi na tak liczną grupę przesłuchania odbywały się równocześnie w dwóch pomieszczeniach. Oceny dokonywały  dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Renata Rawlik nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Komisja klas  III: Joanna Podwójna Vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Martyna Kalicka pedagog szkolny. Komisje konkursowe przy ocenie miały bardzo trudne zadanie, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Podczas występów uczestnicy byli prezentowani zgodnie z przydzielonym numerem, by nic nie zakłóciło obiektywnej oceny komisji.  W czasie obrad komisji uczniowie klas trzecich obejrzeli przedstawienie pt. „Zamknijcie oczy ….  ” wg  scenariusza Zofii Wójcik (adaptacja „Czarnej bajki”   Imantsa   Ziedonisa) w wykonaniu uczniów klasy 2b SP2.  Fundatorami nagród był burmistrz Dębna,  Rada Rodziców przy SP 2 oraz organizatorzy.  Konkurs przebiegał sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy  i goście  wysłuchali wiele ciekawych fragmentów  książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas I

Miejsce I –Hanna Łoszczuk  SP 3 Dębno

Miejsce II – Antoni Witkowski SP 2 Dębno

Miejsce III – Hanna Jagielska SP 1 Dębno

Wyróżnienie: Aleksander Kruszak SP 2 Debno

Kategoria klas II

Miejsce I – Aleksandra Bałko SP 2 Dębno

Miejsce II – Maksymilian Psiuk SP 2 Dębno

Miejsce III – Vanessa Wierzbowska SP Sarbinowo

Wyróżnienie: Jan Sanecki SP 3 Dębno

Kategoria klas III

Miejsce I – Lilianna Zioła SP 3 Dębno

Miejsce II – Marcelina Kogut  SP 1 Dębno

Miejsce III – Jan Wydra SP 2 Dębno

Wyróżnienie: Rozalia Dziardas SP 1 Dębno

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi za wsparcie konkursu, Radzie Rodziców przy SP2, uczestnikom, ich opiekunom i rodzicom. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk,  Joanna Turów
        Galeria zdjęć.