• POLSKA TO MOJA OJCZYZNA , CZYLI  NIECODZIENNA LEKCJA W KLASIE 2B
        • POLSKA TO MOJA OJCZYZNA , CZYLI NIECODZIENNA LEKCJA W KLASIE 2B

• 09.11.2022 18:40
        • Podczas lekcji zastępczej uczniowie z klasy 2B wzięli udział w akcji #SzkołaPamięta. Celem tych zajęć było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.
          Pojawiły się zadania zagadki, wykreślanki, rebusy i lubiane przez dzieci kolorowanki. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, które z zaangażowaniem pracowały przez całą lekcję. A jak sobie radziły, można zobaczyć na zdjęciach.
          Monika Kubica
          Galeria zdjęć.
        • 4A  PAMIĘTA
        • 4A PAMIĘTA

• 02.11.2022 15:29
        • W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie klasy 4a udali się na skwer bohaterów bitwy pod Arnhem. Młode pokolenie nie może zapomnieć o tych, którzy walczyli na frontach II Wojny Światowej. Pamięć po bohaterach tamtych czasów będzie zawsze żywa.
          Małgorzata Zalech
        • KLASA 4B WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI #SZKOŁA PAMIĘTA

• 28.10.2022 19:23
        • Uczniowie z klasy 4b dołączyli do ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji #Szkoła pamięta, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 27 października przemierzyli Promenadę Pamięci. Przy każdym głazie z pamiątkową tabliczką zapalili znicze. Zapoznali się z napisami i poznali fakty z historii narodu polskiego. Następnie udali się pod Pomnik Orła Białego, gdzie odczytali najważniejsze historyczne daty i zapalili kolejne znicze dla tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej.
        • SZKOŁA PAMIĘTA  #SzkołaPamięta

• 24.10.2022 18:10
        • "Szkoła pamięta" to akcja MEiN, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i społeczności. Klasa 7a uczciła pamięć o bohaterach zapalając znicze przy kamieniach pamięci poświęconym Bohaterom II wojny światowej, kombatantom i inwalidom wojennym. Uczniowie dowiedzieli się, że przy promenadzie nad jeziorem Lipowo znajdują się głazy z pamiątkowymi tabliczkami przy których posadzono dęby. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko.
          Dorota Podbereska